Peak Design predstavil novú generáciu cestovných tašiek Everyday Line

ZDROJ | Peak Design

Takmer presne po piatich rokoch prichádza Peak Design s novou generáciou obľúbených batohov Everyday Line v2. Podľa slov spoločnosti ide o vrchol toho, čo sa doteraz jej dizajnéri a inžinieri naučili.

Peak Design vyvíja a vyrába špičkové batohy, vaky, tašky, puzdrá (nielen) pre fotografov. Spoločnosť teraz predstavila 27 tašiek s novými konštrukciami, materiálmi a funkčnosťou ich populárnej línie Everyday. Z ich ponuky by si mal vybrať naozaj každý.

Everyday Backpack

ZDROJ | Peak Design

Úplne nový batoh Everyday Backpack sa vyznačuje čistou siluetou s minimálnymi visiacimi remienkami. Vie sa prispôsobiť aktuálnemu výstroju, životnému štýlu a prostrediu, v ktorom sa jeho majiteľ pohybuje.

Nová verzia má zaoblenejší profil, pozmenené ramenné popruhy pre lepšie pohodlie používateľov a magneticky uzatvárajúcu sa vrchnú časť. Vnútorné púzdro na notebook sa dá výškovo nastaviť, pribudli interné vrecká v hornej časti a na bokoch pre lepšiu organizáciu.

ZDROJ | Peak Design

Všetky vonkajšie zipsy sú oveľa viac odolnejšie ako bežne používané. Vonkajšia strana batohu získala väčší objem, zmestí sa tam fľaška s vodou, statív a pod. Nová je aj vonkajšia tkanina zo 100 % recyklovaného materiálu a s certifikátom Bluesign.

ZDROJ | Peak Design

Menší batoh má objem 17 litrov (max. 20 l), hmotnosť 1,66 kg (bez oddeľovačov) a rozmery 38,1 x 25,4 x 2,5 cm, zmestí sa do neho 15 a 16“ MacBook Pro. Väčší batoh má objem 22 litrov (max. 30 l), hmotnosť 1,76 kg a rozmery 40,6 x 27,4 x 3,8 cm, zmestí sa do neho väčšina 16-palcových notebookov.

Batohy sa dajú vybrať zo štyroch farieb (čierna, drevené uhlie, popol, polnoc), cena batohu začína na 259,95 dolároch.

Everyday Backpack Zip

ZDROJ | Peak Design

Vizuálne a funkčne jednoduchšia verzia kultového batohu Everyday Backpack. Jeho čistý dizajn je ideálny na nenápadné každodenné nosenie v meste alebo v teréne.

Menší batoh má objem 15 litrov, hmotnosť 1,15 kg a rozmery 22,9 x 2,5 x 33 cm, zmestí sa do neho 13“ MacBook Pro. Väčší batoh má objem 20 litrov, hmotnosť 1,32 kg a rozmery 38,1 x 25,4 x 2,5 cm – zmestí sa do neho 15 až 16-palcový MacBook Pro.

Nylonové plátno je z impregnovaného materiálu, spodná vložka je vodotesná. Konštrukcia je z eloxovaného hliníka a sklom vystuženého nylonu.

ZDROJ | Peak Design

Batohy sa dajú vybrať zo štyroch farieb (čierna, popol, polnoc, kosť), cena začína od 189,95 dolárov.

Pozrite siPeak Design predstavil nové cestovné tašky už nielen pre fotografov

Everyday Backpack Totepack

ZDROJ | Peak Design

Everyday Totepack je úplne nový batoh v Everyday Line v2. Má silné, ručne vypchaté popruhy, vonkajšiu tajnú priehradku s rýchlym prístupom. Priehradka pre notebook je vypchatá a chráni ho pred nárazmi. Totepack je vyrobený z odolného a vodotesného syntetického plátna.

Batoh má objem 20 litrov (max. 25 l), 1,05 kg a vonkajšie rozmery 49 x 39,5 x 16 cm, zmestí sa do neho 12,9“ iPad Pro. Dá sa vybrať z dvoch farieb (čierna a kosť) za cenu 179,95 dolárov.

Everyday Messenger

ZDROJ | Peak Design

Messenger ja klasická taška, ktorá sa dokáže prispôsobiť prenášanému obsahu, chrániť ho a zároveň poukázať na životný štýl majiteľa. Pri jeho návrhu pomáhal renomovaný fotograf Trey Ratcliff.

ZDROJ | Peak Design

Oproti prvej verzii je až o 24 % ľahšia, má pridaný systém externých remienkov s upínacím systémom Cord Hook. Nové vnútorné a vonkajšie úložné vrecká sú funkčnejšie a vyhovujú moderným nárokom na univerzálne organizovanie.

Prístupové zipsy nahradil pohodlnejší prístup a magnetický systém MagLatch, vonkajšie zipsy UltraZip sú oveľa odolnejšie ako obyčajné. Nová je aj vonkajšia tkanina zo 100 % recyklovaného materiálu a s certifikátom Bluesign.

ZDROJ | Peak Design

Taška má objem 13 litrov (max. 16 l), 1,01 kg a vonkajšie rozmery 39,5 x 19 x 36 cm, zmestí sa do neho 13“ MacBook Pro. Batoh je na výber v dvoch farbách (čierna a popol) za 219,95 dolárov.

Everyday Sling

ZDROJ | Peak Design

Ide o najmenšiu a najľahšiu tašku v sérii, je na výber v troch veľkostiach, takže padne ako uliata každému. Minimalistická veľkosť je ideálna na uloženie jedného fotoaparátu, objektívu a niekoľkých doplnkov.

Nová verzia má ergonomickejší tvar, vylepšený remienok s protišmykovou úpravou, širšie otváranie s dvojicou zipsov umožňujúcich lepší prístup k obsahu. Vonkajšie popruhy získali kvalitný upínací systém Cord Hook.

ZDROJ | Peak Design

Everyday Sling je na výber vo veľkostiach 3, 6 a 10 litrov v troch farebných prevedeniach (čierna, popol, polnoc). Cena začína na 79,95 dolároch.

Pozrite siPeak Design bude vyrábať už aj statív! Aj ten bude unikátny

Everyday Tote

ZDROJ | Peak Design

Novo prepracovaná taška kombinuje čistý dizajn s premyslenou funkčnosťou na ochranu, organizovanie a rýchly prístup k fotoaparátu a ďalšej výbave. Everyday Tote bol esteticky a funkčne prepracovaný na základe spätnej väzby od tisícok používateľov, má nový tvar a menšie rozmery.

Nový dizajn remienka zlepšuje nosenie cez rameno, vypchatý popruh je odnímateľný a dá sa zmeniť na popruh cez telo. Bočné úložné priestory sú viac ergonomickejšie. Aj tu je použitá vonkajšia tkanina zo 100 % recyklovaného materiálu s certifikátom Bluesign.

ZDROJ | Peak Design

Taška má objem 15 litrov (max. 20 l), hmotnosť 820 gramov a vonkajšie rozmery 44 x 37,5 x 17 cm. Je na výber v dvoch farbách (čierna a kosť), cena je 149,95 dolárov.

ZDROJ | Peak Design

Peak Design zároveň odštartoval Black Friday, ktorý potrvá do 2. decembra. Ich prémiové batohy nepatria medzi najlacnejšie a možno práve počas prebiehajúcej akcie nájdete ten váš vysnívaný model za výhodnejšiu cenu.

Peak Design tiež znížil ceny na staršie modely Everyday Bags v1.ZDROJ | Peak Design

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojPeak Design

Komentáre k článku