Peak Design bude vyrábať už aj statív! Aj ten bude unikátny

Peak Design je po rokoch už veľmi dobre známou značkou nielen medzi fotografmi, ale aj medzi širšou verejnosťou vďaka viacerým batohom a taškám, ktoré nie sú výlučne pre foto a video výbavu. Najnovšie sa Peak Design rozhodol vyrábať tripod, teda statív. Nazval ho Travel Tripod.

ZDROJ | Peak Design

Statív od Peak Designu sa nerodil deň-dva, ale vraj až 4 roky. Počas tých mesiacov a týždňov dizajnéri, konštruktéri a inžinieri v Peak Design tvorili statív, ktorý bude menší a ľahší ako konkurencia. Zjavne sa podarilo. Peak Desing Travel Tripod má v zloženom stave rozmery len 8,3 x 39,4 cm. V zloženom stave je tak extrémne skladný.

ZDROJ | Peak Design

Hmotnosť statívu záleží od použitého materiálu. Vybrať si môžete hliníkovú konštrukciu s celkovou hmotnosťou 1,56 kg, alebo odľahčenú konštrukciu z uhlíkových vlákien s hmotnosťou len 1,27 kg. Napriek nízkej hmotnosti je na statív možné naložiť 9,1 kg náradia.

ZDROJ | Peak Design

V Peak Design vymysleli konštrukciu tak, že aj guľová hlava zapadne do vnútra zložených nožičiek a nevytŕča ako u mnohej konkurencie. Iný je aj systém prstencov na úpravu naklonenia hlavy. Všetko je čo najkompaktnejšie.

ZDROJ | Peak Design

Maximálna výška rozloženého statívu je 1,52 m. Hoci Peak Design ho dodáva s vlastným systém rýchloupínania, statív je kompatibilný aj s Arca Swiss systémom.

ZDROJ | Peak Design
https://www.youtube.com/watch?v=P4h2YDgACqE

Čerešničkou je držiak na smartfón uložený v stredovej tyčke. Stačí ju otvoriť a vypadne z nej skladací držiak, ktorý jednoducho zacvaknete do statívu. V balení je aj látkové puzdro. Statív od Peak Design má mať celoživotnú záruku. Každá súčasť statívu je pritom opraviteľná alebo vymeniteľná.

ZDROJ | Peak Design

Peak Design statív zatiaľ nevyrába. Má ho však kompletne navrhnutý a spustil kampaň na Kickstarteri. Za pár hodín od spustenia si statív predobjednalo cez 2 700 ľudí a celkovo Peak Design vyzbieral viac ako 1,2 milióna dolárov. Žiaľ, statívu to na svet bude trvať pomerne dlho. Za 289 (hliníkový), resp. 479 (z uhlíkových vlákien) dolárov zaplatených teraz ho dostanete až v decembri 2019.

Cena je však vzhľadom na konkurenciu veľmi prijateľná, minimálne tá na Kickstarteri. Škoda len pomerne dlhého čakania, kým ho Peak Design začne doručovať.

ZDROJ | Peak Design
ZDROJ | Peak Design

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku