Paušály 4ky v roamingu nevyužijete, platiť budete ako pri predplatenej karte

ZDROJ | 4ka

Najmladší mobilný operátor 4ka dnes oficiálne zverejnil informácie o tom, ako bude zohľadňovať nariadenia Európskej únie o roamingových poplatkoch. Všetky paušály TO. nebude možné využívať za hranicami Slovenska. Zákazníci budú platiť ako by mali iba predplatenú kartu Moja 4ka.

Pozrite siRoaming v EÚ podľa Telekomu – nič nemeníme, v EÚ ste ako doma

„Na Slovensku si môže zákazník aktivovať k službe Moja 4ka niektorý z výhodných nových paušálov TO. (TOTAL ONLINE),“ povedal Jozef Lasz, riaditeľ pre stratégiu a rozvoj spoločnosti SWAN Mobile.

Dôvod, prečo operátor odmieta svojim zákazníkom sprístupniť aj mesačné paušály zisťujeme. Veď aj ostatní operátori by mohli zákazníkov „presmerovať“ v EÚ na predplatené karty a bolo by po starosti.

Vyjadrenie operátora: „Ponuka služieb 4ky platná od 15.06.2017 je plne v súlade s platnou právnou úpravou. Európska ani slovenská legislatíva neukladá povinnosť poskytovať medzinárodný roaming pri každom programe služieb. Všetky informácie pre zákazníkov budú od 15.06.2017 zverejnené v platnom cenníku služieb a na webovej stránke 4ky.“

Pozrite siO2 paušály v EÚ využijete rovnako ako doma. Poznáme detaily!

ZDROJ | 4ka

Od 15. júna 2017 sa podľa operátora nič nemení. Všetci používatelia 4ky budú v zahraničí volať, SMSkovať a dátovať vraj ako na Slovensku. Konkrétne ide o sumu 0,04 € za minútu hovoru, jednu SMS alebo 1 MB dát. S touto sadzbou prišiel operátor pritom už na jeseň minulého roka.

Pozrite siPonuku Orange paušálov nahradia nové programy Go Europe

Moja 4ka Svet

Moja 4ka Svet je nový program služieb, ktorý bude každému zákazníkovi aktivovaný automaticky. Ide o bezplatný program, s ktorým bude možné v zahraničí dátovať výhodnejšie, ako pri bežnom prenose (4 centy/1 MB = 40 €/1 GB).

K programu bude možné aktivovať balíček EÚ DÁTA s cenou 5 €. Za tú získate 500 MB voľných dát, no len na 15 dní. Aspoň že jednotky dát sa z balíka čerpajú iba v krajinách EÚ, mimo Slovenska.

 

Zdroj4ka

Komentáre k článku