Päť dôvodov prečo si vybrať novú Nokiu Lumia 610

Komfort a možnosti drahých smartfónov zabalené v 200 € smartfóne? Odpoveď znie áno aj nie. Nokia Lumia 610, ktorá čoskoro vstúpi do predaja na Slovensku bude veľmi atraktívnou cenou atakovať najmä lacné Android smartfóny. Pozrite sa na 5 dôvodov prečo si ju vybrať, alebo kde má stále rezervy.

Nokia Lumia 610

1. Nevyprázdni vaše vrecká

Nokia 610 sa dostane na pulty obchodov už 1. júna a jej nedotovaná cena dosiahne približne 240 €. Do ponuky operátorov, ktorá na Slovensku zastupuje majoritnú časť predajov telefónov sa dostane v priebehu júla. Svojou nízkou cenou si vezme do hľadáčika väčšinu používateľov, ktorí nie sú ochotní dať stovky eur za telefón. Najväčšou konkurenciou pre Nokiu 610 budú Android smartfóny nižšej strednej až strednej triedy.

2. Pomer ceny a výkonu

Je samozrejmosťou, že Nokia Lumia 610 neurobí so svojim hardvérom „dieru do sveta“, avšak rozhodne stojí za vyskúšanie. Napriek slabším hardvérovým parametrom je chod systému bezproblémový a veľmi svižný. So smartfónom pohodlne odfotografujete bežné momentky, aktualizujete status na Facebooku, prezriete internetové stránky alebo si zahráte akúkoľvek hru na Marketplace.

3. Operačný systém Windows Phone Tango

Ruka v ruke ide s hardvérom aj operačný systém. Zabudnite na spomalený Symbian, alebo lacný Android, ktorého ovládanie je skôr trápením. Výhodou systému Windows Phone je, že beží plynule a bez problémov. Atraktivitu zaručuje aj výborná spolupráca so sociálnymi sieťami, 25 GB na SkyDrive, bezkonkurenčný Office alebo hry Xbox Live. Konečne je možné aj oficiálne kupovanie aplikácií zo Slovenka. Navyše aktualizácia Windows Phone Tango je optimalizovaná a tak si pohodlne vystačí s menšou pamäťou a slabším procesorom.

4. Atraktívny dizajn pre mladých

Nie je tajomstvom, že Nokia Lumia 610 mieri predovšetkým na mladých používateľov, ktorých láka platforma Windows Phone. V ponuke nájdete hneď štyri farebné vyhotovenia. Farby sú samozrejme z kolekcie Lumia, teda sa opäť stretávame s overenou ružovou (magenta), modrou (cyan), čiernou alebo bielou. Dizajn ponúka aj funkčné prvky ako je hardvérová spúšť fotoaparátu. Osobne sa mi veľmi páči aj lakovaná metalická obruba.

5. Podpora od Nokie

Nokia dáva svojím Windows Phone zariadeniam čosi naviac. Preto aj predala spolu najviac smartfónov s týmto operačným systémom ako všetci ostatní výrobcovia spolu. V Nokii sa môžete spoľahnúť na predinštalovanú plnohodnotnú navigáciu zdarma, prepracované off-line mapy vlastnej výroby, doporučené aplikácie priamo od Nokie alebo na jednoduchý prevod kontaktov aj zo Symbianu. Ako bonus získa každý kto si zakúpi Nokiu Lumia 610 službu MusicJet na jeden mesiac zdarma.

Nokia Lumia 610

Čo môže prekážať?

Nokiu s Windows Phone stále nájdete bez slovenského jazyka

Menšia pamäť RAM a slabší procesor môže robiť problém pri aplikácií Skype

Menej aplikácií v Marketplace

Nutnosť používať Micro SIM kartu

8 GB pamäte bez rozšírenia micro SD kartami

– Chýbajúci režim mass storage

– Cez Bluetooth nepošlete žiaden súbor

Nokia Lumia 610

Operačný Systém a UI Windows Phone 7.5 Tango
Siete a dátové prenosy GSM, 3G ; Dáta – HDPSA (7,2 Mbps) HSUPA (5,76 Mbps)
Displej LCD, TFT, 3,7″, 480 x 800 bodov (WVGA), 252 ppi, Gorilla Glass
Procesor a GPU jednojadrový, 800 MHz ; GPU – ?
Pamäte 256 MB RAM ; 8 GB vnútorná,
Fotoaparát 5 Mpx, AF, LED ; Video – VGA (640 x 480 bodov) ;
Bezdrôtové moduly GPS s A-GPS ; Wi-Fi 802.11 b/g/n ; Bluethooth 2.1 s EDR a A2DP ;
Konektory 3,5 mm audio ; micro SIM karta
Iné akcelerometer, senzor osvetlenia, digitálny kompas,
Rozmery, hmotnosť a batéria 119 x 62 x 12 mm ; Hmotnosť 131,5 g ; Batéria 1 300 mAh
Cena a dostupnosť 240 € ; 1. jún – bežný predaj ; V ponuke operátorov v priebehu júla

Nokia Lumia 610

Foto: Nokia, Techbox

Komentáre k článku