Parrot ZIK 2.0 – druhá verzia je menšia, ale rovnako nabitá funkciami

Ak nás čítate pravidelne, tak si istotne pamätáte slúchadlá Parrot ZIK, ktoré spoločnosť predstavila ešte na začiatku roku 2012. Tie sa okrem množstva funkcií vyznačovali aj unikátnym dizajnom. Ich veľkosť však nevyhovovala každému a tak po viac ako dvoch rokoch prichádza Parrot s modelom ZIK 2.0.

Parrot ZIK 2.0

Dizajn nového modelu jasne vychádza z toho predchádzajúceho, ale náušníky sú podstatne menšie, vďaka čomu už slúchadlá nepôsobia tak mohutným dojmom. Novinka je navyše aj o 55 gramov ľahšia (ZIK 2.0 – 270 g).  To znie veľmi zaujímavo, najmä ak si uvedomíte, že všetky funkcie predchádzajúcej verzie ostali v tomto prípade zachované.

Parrot ZIK 2.0

O pripojenie sa teda stará Bluetooth 2.0 v spojení s NFC, pričom nechýba ani veľký trackpad na pravom náušníku pre ovládanie prehrávania skladieb. Slúchadlá Parrot ZIK 2.0 ponúknu dokonca aj vymeniteľnú batériu. Samozrejme ich môžete využiť aj na telefonovanie, vďaka ôsmym mikrofónom s funkciou potláčania okolitého hluku.

Parrot ZIK 2.0

Mikrofóny slúchadlá využívajú aj pre funkciu potlačenia okolitého hluku, pričom pomocou aplikácie pre iOS a Android môžete nastaviť úroveň potlačenia. To sa môže hodiť najmä v mestách, kde si nastavíte úroveň tak, aby ste si naplno užívali hudbu, ale pritom počuli v prípade potreby počuli varovné signály.

Parrot ZIK 2.0

Aj keď nový model pôsobí skôr dojmom „faceliftu“, keďže od predchodcu sa líši najmä dizajnom a menšími rozmermi, určite si nájde dostatok kupcov. V predaji by sa nové slúchadlá Parrot ZIK 2.0 mali objaviť v šiestich farbách (biela, modrá, čierna, žltá, oranžová a hnedá) v priebehu novembra, pričom ich cena na americkom trhu bude 399 USD.

Foto: Parrot

Komentáre k článku