Parrot Pro – keď komerčné drony prejdú do profesionálnej sféry

ZDROJ | Parrot

Drony už dávno nie sú len zábavkou pre filmárov a nadšencov, ale vedia aj pomáhať v bežnom priemysle. Francúzska firma predstavila svoju novú líniu určenú farmárom a stavbárom Parrot Pro.

Prvý nový model je Parrot Disco-Pro AG. Ten sa ideálne hodí pre farmárov, keďže dokáže monitorovať úrodu a polia. Jedná sa o klasický Disco dron z ľahkých materiálov, ktorý Parrot už predtým vyrábal. Stačí mu pripnúť dve krídla a vypustiť ho do vzduchu. 

https://www.youtube.com/watch?v=vY1eFp3Z5XU

V jeho spodnej časti sa nachádza niekoľko kamier a senzorov. Medzi nimi napríklad multispektrálne kamery – Red, Green, Near Infrared a Red Edge, ktorá je určená pre letecké zábery. Celé to uzatvára 16 Mpx RGB kamera. Dron dokáže spolupracovať s aplikáciou Pix4D, kde si viete naplánovať, ako presne má dron monitorovať a ako má letieť.

Dron Parrot Disco-Pro AG disponuje aj Full HD kamerou, 14 Mpx fotoaparátom, senzorom rýchlosti vetra a autopilotom C.H.U.C.K. Počas letu ho môžete sledovať aj cez live stream na obrazovke mobilu alebo tabletu.

ZDROJ | Parrot

Pozrite siParrot Disco je dron, ktorý vyzerá ako malé lietadlo

Medzi nové modely patrí aj Parrot Bebop-Pro Thermal, ktorý dokáže zachytiť budovu pre následnú prácu s 3D modelmi. Dron je vhodný pre realitných maklérov, stavbárov, opravárov, stavebné firmy a keďže disponuje aj termokamerou, nestratí sa ani u bezpečnostných zložiek.

Výhodou je, že v rámci línie Pro máte k dispozícii celkový proces práce s dronom. To znamená, že firma Parrot sa stará o možnosť špeciálnych nastavení na mieru pre konkrétnu firmu, ktorá má o drona záujem.

ZDROJ | Parrot

Pozrite siParrot predstavil dvoch dronov so zaujímavými funkciami aj cenou

Firma Parrot sa už dlhšiu dobu venovala výrobou komečných dronov. Pustiť sa aj do sféry priemyslu vnímame ako inovatívny krok správnym smerom.

Pri kúpe dronov k nim dostanete množstvo príslušenstva, softvéru a samozrejme potrebnú podporu pri logistike a učení sa. Ceny dronov Parrot Pro síce nepoznáme, no pravdepodobne pôjde o individuálny cenník, keďže produkt bude pre firmu v podstate „šitý na mieru“.

ZDROJ | Parrot

ZdrojParrot

Komentáre k článku