Parrot predstavil sériu nových mini dronov

ZDROJ | Parrot

Väčšina dronov má podobný vzhľad a rozmery. Minimalizácia sa ale nevyhla ani tejto odrode technologických vychýtavok a Parrot so svojimi novinkami vsadil na minimalizmus.

Parrot nepredstavil jeden, dva, ani tri nové drony, ale v rôznych kombináciách a variantách ich je rovno 13. Všetky sú cenovo pomerne dostupné a aj najdrajší z nich sa zmestí do cenovej hranice 200 €. Drony poznáme väčšinou ako lietajúce zariadenia s kamerou. O tom, že drony nemusia len lietať nás presvedčil Parrot svojimi novinkami, ale poďme pekne poporiadku.

Klasické lietajúce mini drony reprezentuje označenie Airborne a v tomto modelovom rade sú k dispozícii dve varianty: Cargo za 99 € a Night za 129 €. Obidva sú vybavené VGA fotoaparátom, no bez možnosti nahrávania videa a pamäťou s veľkosťou 1 GB. Model Night je vybavený LED diódami pre lepšiu orientáciu počas letu za tmy. Tieto diódy dokonca dokážu blikať v rytme morseovky.

POZRITE SI: Parrot Bebop Drone – kvadrikoptéra s vylepšeným foťákom a dosahom 2 km!

Ako už ale bolo spomenuté, drony to nie sú len hračky lietajúce vo vzduchu. Parrot pridal k modelu Airborne aj malú loď a tak sa mini dron môže plaviť aj po vode. Model Hydrofoil bude dostupný za cenu 169 €.

Vodným obojživelníkom však Parrot neskončil a ponúkne aj drony, ktoré sú vybavené kolesami a dokážu skákať a to až do výšky 75 cm.

POZRITE SI: Parrot Jumping Sumo – dokonalá hračka pre veľké malé deti

Skákajúce drony sú dostupné vo verziách Jumping Race, ktorý dokáže vyvinúť rýchlosť približne 13 km/h, ale k dispozícii bude taktiež nočná verzia s LED diódami. Cena týchto verzií by mala byť 199 €. Podrobnejšie informácie by sme sa mali dozvedieť počas londýnskej tlačovej konferencie 2. júla.

 

Zdroj: Engadget.com

Komentáre k článku