Parrot Disco je dron, ktorý vyzerá ako malé lietadlo

Parrot počas výstavy CES 2016 predstavil svojho najnovšieho drona. Model Disco nepoužíva známy koncept kvadrikoptéry, ale pôsobí skôr ako malé lietadlo. Zatiaľ sa však jedná o prototyp, pričom nie je známe kedy a ani za akú cenu sa Parrot Disco dostane do predaja.

https://youtu.be/imtqooJj0I4

Disco má však slúžiť najmä začiatočníkom, ktorí hľadajú jednoduchého drona na údržbu, ale aj ovládanie. Parrot Disco totiž stačí iba naštartovať a hodiť do vzduchu. Dron sám vzlietne a naberie výšku. Následne začne krúžiť okolo vás do momentu, kým neprevezmete riadenie.

Parrot Disco vzlet
ZDROJ | Parrot

Na riadenie môžete využiť aplikáciu Parrot Skycontroller, prípadne FreeFlight 3. Okrem ovládania pomocou smartfónu je Disco možné ovládať aj pomocou štandardného RC ovládača. Pre ešte lepší zážitok z lietania si môžete nasadiť FPV okuliare (first-person view). Na palube je totiž samozrejme kamera, ktorá je schopná snímať nepretržité video z vášho letu.

Pozrite siDron Parrot Bebop 2 dokáže lietať 25 minút rýchlosťou 60 km/h

Parrot Disco 2
ZDROJ | Parrot

Po hardvérovej stránke ponúka Parrot Disco maximálnu rýchlosť na úrovni 80 km/h a dosah 2 kilometre. Na jedno nabitie sa vo vzduchu udrží 45 minút. Nabitie batérie z nuly na 100 % pritom trvá približne jednu hodinu. Samotné telo drona je tvorené z plastu, takže v prípade poškodenia je možné jeho časti veľmi jednoducho vymeniť. To isté platí aj v prípade transportu, kedy sa dá veľmi jednoducho rozobrať.

Parrot Disco 1
ZDROJ | Parrot

ZdrojTrustedreviews

Komentáre k článku