Parrot Anafi – skladateľný 4K HDR dron s cenou pod tisíc dolárov

Lietajúce kamery, hlavne tie profesionálne, nie sú lacnou záležitosťou. Parrot Anafi sa snaží skĺbiť ľahkú ovládateľnosť s profi funkciami a dostupnou cenou.

Novinka bola podľa francúzskej spoločnosti vyvíjaná 2 roky a sústreďuje sa na štyri základné stránky. Kvalita obrazu, letecké vlastnosti, skladateľnosť a ľahkosť použitia. Čo to teda znamená v číslach?

O čo najlepší obraz sa bude starať 21 Mpx senzor Sony IMX230, ktorý mal byť špeciálne upravený pre Parrot Anafi. Ten je upevnený na 3-osovom gimbale, ktorý je stabilizovaný mechanicky aj digitálne, pričom sa vie nakloniť do 90 ° vertikálne.

ZDROJ | Parrot

Samotný čip zvláda záznam videa až v 4K Ultra HD kvalite a nechýba ani podpora vysokého dynamického rozsahu, HDR. Snímková frekvencia môže byť v najvyššom rozlíšení 30 FPS, pričom pri priblížení môže pilot využiť aj 1,4-násobný bezstratový zoom, 3-násobný digitálny zoom v 4K Ultra HD a 2,8-násobný zoom vo Full HD režime. Okrem toho je možné nastaviť aj ďalšie parametre ako rýchlosť uzávierky, vyváženie bielej a ďalšie cez aplikáciu. Dron má byť navyše schopný fungovať aj pri extrémnych teplotách od -10 do +40 °C.

Pozrite siPozrite si video, ako dokáže autonómny dron zachrániť ľudí bez nutnosti posádky

ZDROJ | Parrot

Cez aplikáciu si používateľ vyberá aj letecký mód Film alebo Šport. Práve v druhom menovanom režime vie dron letieť rýchlosťou 53 kilometrov za hodinu a odolávať vetru so silou 50 km/h. Uvádzaná výdrž vo vzduchu je 25 minút. Následne sa Parrot Anafi nabíja približne 1,5 hodiny cez USB-C konektor. Dron sa bude ovládať cez ovládač  Skycontroller 3 a komunikovať bude vďaka štyrom dual band anténam pracujúcich na 2,4 GHz & 5 GHz frekvencii. I z tohto dôvodu má mať lietadlo dosah 4 kilometre.

ZDROJ | Parrot

Ďalšie funkcie zahŕňajú vytvorenie virtuálnych hraníc geofence, inteligentný návrat drona ku ovládaču napríklad v prípade slabej batérie alebo vlastnosť Find My Drone.

ZDROJ | Parrot

Parrot Anafi sa začne oficiálne predávať 1. júla. Na trh príde s cenou príjemných 700 amerických dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojParrot

Komentáre k článku