Parkujem ako Deb*l – zvečnite prešľapy vodičov

ZDROJ | Parkujem ako debil

Vodiči sú rôzni. Niektorí sú tolerantní, niektorí sa ponáhľajú. Tomu, že to nehnevá iba niekoľko jedincov nasvedčuje aj aplikácia Parkujem ako Deb*l, ktorá si prešla aktualizáciou.

O aplikácii sme vás už informovali. Tú sme však v tej dobe skúšali na platforme iOS, na ktorej už titul dostupný nie je. Namiesto toho sa teraz nachádza na Windows Phone a Android.

Vývojári tentokrát informovali o veľkej aktualizácii, v ktorej boli opravené rôzne chyby či možnosť pridania dátumu.

Parkujem ako debilParkujem ako debil 2

Prostredie aplikácie je jednoduché, intuitívne, dizajn už pôsobí trochu zastaralo, no to nahnevaných občanov aj tak veľmi zaujímať nebude. Tu skôr ide o poslanie.

Pozrite siParkujem ako Deb*l: Poľujeme na vodičov – ignorantov

Hneď na prvej obrazovke máme možnosť vytvoriť nové hlásenie, pozrieť hlásenia, ktoré ste už vytvorili ako aj webový odkaz. Ten používateľa presmeruje na webovú stránku priamu z aplikácie, a tak je jej prehliadanie uľahčené.

Parkujem ako debil 3Parkujem ako debil 4

Po nahratí fotky vodiča tu je možnosť vybrať, akého skutku sa dopustil. Tých je dostatok a mali by ste tu nájsť každý priestupok .

Parkujem ako debil 5Parkujem ako debil 6

Finálny krok identifikácie je uvedenie poznávacej značky vozidla. Tu by som privítal akýsi algoritmus na spoznanie ŠPZ v prípade, že je fotografia dosť kvalitná. V opačnom prípade je potrebné preklikať sa naspäť na prvú stranu hlásenia.

Pozrite siTesla s autopilotom nezabránila tragickej nehode

Ďalej môžete uviesť typ vozidla či popis priestupku. Pozitívne hodnotím automatické zistenie polohy pomocou GPS signálu. Problém ale môže nastať v prípade, že obrázok pridávate z galérie a nachádzate sa na úplne inom mieste.

Parkujem ako debil 7Parkujem ako debil 8

Celý postup završuje sumár všetkých informácií. Po odoslaní by sa váš príspevok mal objaviť ako na stránke, tak aj vo aplikácii v záložke „Hlásenia“. My sme neprišli na to, podľa čoho sa príspevky na stránke zoraďujú, no niekde by sa mal nachádzať aj ten náš.

Aplikácia si plní svoju úlohu veľmi dobre. Neponúkne krásny dizajn či prepracovanú funkcionalitu. Napriek tomu je jednoduchá a má všetko, čo sa od nej očakáva. Plus môžu ostatní vodiči, ale aj okoloidúci aspoň nejakou cestou vyjadriť svoje rozhorčenie, a o to predsa ide.

 

Komentáre k článku