PanzerGlass predstavil sklo, ktoré by malo urýchliť bezdrôtové nabíjanie

ZDROJ | PanzerGlass

Známa značka ochranných skiel pre smartfóny, PanzerGlass, predstavila zaujímavé sklo Back Glass, ktoré by malo chrániť a zároveň nerušiť bezdrôtovému nabíjaniu.

Bezdrôtové nabíjanie je funkcia, ktorá sa teší popularite na Android smartfónoch už posledných pár rokov. Na jeseň minulého roku sme sa konečne dočkali tejto funkcie aj na konkurenčných jabĺčkových smartfónoch.

Nevýhodou však je, že pri využívaní podložiek na bezdrôtové nabíjanie Qi môže dôjsť poškriabaniu zadnej sklenenej časti smartfónu.

Mnohí z tých používateľov, ktorí nosia smartfón v ochrannom obale tak uprednostnia skôr klasické nabíjanie, keďže v obale sa smartfón pomalšie nabíja.

https://www.youtube.com/watch?v=KtDI11VCM9Q

Pozrite siRozbil som svoj iPhone, čo teraz?

Aj preto je tu firma PanzerGlass s ochranným sklom Back Glass, ktoré by malo tento proces uľahčiť. Sklo je určené špeciálne pre nové smartfóny od Apple.

Podľa záberov ide o klasické ochranné sklo, ktoré si nalepíte na zadnú časť smartfónu. Pomocou skla tak môžete bez problémov nabíjať svoj iPhone a zároveň budete mať chránenú zadnú sklenenú časť pred poškriabaním.

PanzerGlass zároveň sľubuje pevnosť a kvalitu ochranných materiálov, takže by sa telefónu nemalo nič stať ani pri úderoch či poškriabaní. Výhodou tiež je, že sklo znižuje množstvo odtlačkov, ktoré častokrát kazia čistý dojem smartfónov.

ZDROJ | PanzerGlass

Pozrite siAko môj Samsung Galaxy S8 zachránilo ochranné sklo 4smarts

Zaujímavosťou je, že firma hovorí o zrýchlení nabíjania. Niektoré kryty vraj umožňujú bezdrôtové nabíjanie, no kvôli krytu je tento proces príliš pomalý. PanzerGlass Back Glass má preto tento proces urýchliť.

Sklo PanzerGlass Back Glass je dostupné pre smartfóny iPhone X, iPhone 8 a 8 Plus. Kryt sa dá už teraz kúpiť cez Amazon. Cena je nastavená na 29,99 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojPanzerGlass

Komentáre k článku