Panther Alpha – maličký 4K UHD Linux počítač

ZDROJ | Kickstarter

Kickstarter si pre nás pred Vianocami pripravil zaujímavú novinku. Ide o malý Linux počítač s podporou 4K Ultra HD. Privítajte Panther Alpha.

Malý počítač je vlastne kombináciou PC a 4K Ultra HD set-top boxu, ktorý si môžete pripojiť k svojej TV a vychutnať si najmodernejší obraz.

Z technických špecifikácii, Panther Alpha má až 130x nižšiu spotrebu než bežné PC. Je vybavený 2 GHz štvorjadrom Cortex A53 a 2 GB DDR3 RAM pamäťou. Systém Panther Alpha prekonáva populárne Rasberry Pi 3, keďže prináša kvalitné Linux rozhranie.

Celý systém bude bežať na Panther OS, ktorý vám umožní prístup ku cloud aplikáciam cez Google Chrome a tiež do ďalších iných aplikácii ako napríklad Libre Office alebo Gimp.

panther-alpha2
ZDROJ | Kickstarter

Tí z vás, ktorí poznajú Linux, určite vedia, že ten ponúka množstvo aplikácii a programov, ktoré sú zadarmo. Nechýba kompatibilita s aplikáciami z MacBooku a Microsoft zariadení.

Čo sa týka zabezpečenia, tak Panther OS je podľa autorov bezpečnejší než Windows najmä čo sa týka možných vírusov.

Celý systém je upraviteľný a prispôsobiteľný podľa vašich želaní. Či už uprednostňujete MacOS alebo Windows zariadenia, Linuxom podporovaný Panther OS sa vám plne prispôsobí.

Panther používa až o 80% menej pamäte než priemerný počítač, zároveň by mal spotrebovať menej energie.

panther-alpha1
ZDROJ | Kickstarter

Pozrite siPrichádza ďalší linuxový smartfón Meizu Pro 5 Ubuntu Edition

Čo sa týka prepojení, Panther Alpha disponuje HDMI 2.0, 2x USB, Gigabit ethernet, microSD čítačkou, S/PDIF a 3,5 mm jackom.

Samozrejme počítač si môžete pripojiť aj k vášej televízii a zabezpečiť si tak kvalitné 4K Ultra HD rozlíšenie.

V prípade, že vás projekt zaujal, môžete si počítač Panther Alpha kúpiť na oficiálnej stránke projektu za cenu je 89 dolárov. Celkom sympatická cena, keď si zoberiete čo všetko sa skrýva vo vnútri tohto drobca.

Samotný počítač sa bude rozosielať predobjednávateľom už v januári 2017.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

panther-alpha-03
ZDROJ | Kickstarter

ZdrojKICKSTARTER

Komentáre k článku