Panavision sa vracia, predstavil kameru s 8K záznamom

ZDROJ | Panavision

Spoločnosť Panavision a jej záznamová technika stoja za mnohými významnými filmami Hollywoodu. Ako roky ubiehali sa ale do profesionálnych rúk dostávalo čoraz viac kamier Arri či RED, ktoré valcovali konkurenciu vďaka extrémnemu rozlíšeniu a špičkovému podaniu obrazu. Panavision je ale späť s novou profi kamerou Millennium DXL2.

ZDROJ | Panavision

Nová kamera Panavision Millennium DXL2 je zaujímavá hlavne zvnútra. Snímač, ktorý kamera používa je totiž od spoločnosti RED, konkrétne ide o snímač MONSTRO 8K VV, ktorý výrobca využíva vo svojej profi kamere WEAPON MONSTRO 8K.

https://vimeo.com/253326466

Panavision tak chtiac-nechtiac naznačila, že tie top snímače robí práve RED. Alebo sa Panavision jednoducho nedohodla s nikým iným.

Pozrite siRED WEAPON MONSTRO 8K natáča 8K video pri 75 fps

Každopádne, Panavision Millennium DXL2 bude patriť medzi absolútnu špičku nielen vďaka veľkému snímaču s 8K rozlíšením videa.

Obrovský snímač má rozmery až 40,96 x 21,60 mm a rozlíšenie 35,4 Mpx s citlivosťou do ISO 1 600. Z neho dokáže kamera získať video s rozlíšením až 7 680 x 4 320 px čo predstavuje 8K Ultra HD, ale samozrejme aj cinema rozlíšenie 8 192 x 4 320 px.

ZDROJ | Panavision

Obe rozlíšenia zvláda pri 60 fps s 16-bit farebnou hĺbkou a 16+-krokovým dynamickým rozsahom. Obsah sa ukladá vProRes alebo DNx v .R3D formáte na SSD disk. WEAPON MONSTRO 8K od REDu má ale dynamický rozsah 17+ EV.

https://vimeo.com/253323599

Druhým plusom je využitie technológie vlastnej technológie spoločnosti Light Iron a jeho color2 (LiColor2). Výsledkom má byť špičkové podanie farieb už v RAW režime. DXL2 chce byť spojením toho najlepšieho na trhu.

K dispozícii má byť aj množstvo voliteľného príslušenstva a modulov Preston, resp. využitie toho existujúceho, vrátane starých, no špičkových objektívov výrobcu.

ZDROJ | Panavision

Cena ani dostupnosť nie sú známe. Kameru bude možné zapožičať priamo od výrobcu vraj na celom svete.

Hoci pre bežného spotrebiteľa je Panavision Millennium DXL2 bezpredmetná, vďaka väčšej konkurencii a vyšším nárokom filmárov sa môžme tešiť na čoraz zaujímavejšie filmy nielen v kinách, ale aj domácnostiach.

https://vimeo.com/253323411

ZdrojPanavision

Komentáre k článku