Panasonic vyrobil robotickú mačku, reaguje na hlas, dotyky a dokonca aj prdí

ZDROJ | Panasonic

V čase domácej izolácie sa do popredia dostávajú alternatívne formy sociálneho kontaktu. Ten fyzický však videhovory nahradiť nedokážu a nie každý si môže alebo chce zaobstarať živého domáceho miláčika. Do hry preto nastupuje robotická mačka Panasonic Nicobo, ktorá ponúka nevšedné funkcie.

Nicobo nie je prvým robotickým domácim miláčikom na trhu, svojim vzhľadom i funkciami však rozhodne vytŕča z radu. Akoby podomácky ušitú plyšovú hračku v skutočnosti vyvinula spoločnosť Panasonic Japan v spolupráci s výskumným tímom robotiky technickej univerzity v Toyohashi. Aj vďaka tomu dokáže predviesť niekoľko zaujímavých aj zvláštnych trikov.

Nicobo síce nedokáže chodiť, no na otočnom podstavci dokáže reagovať na pohyby, zvuky a dotyky. Vďaka zabudovaným kamerám dokáže rozpoznávať známe tváre, cez mikrofón viesť jednoduché konverzácie a vďaka senzoru svetla si dokonca dokáže užívať aj vylihovanie na slnku. Keď zacíti pohladenie či objatie, od radosti zamáva chvostom.

Zo začiatku dokáže Nicobo povedať len jedno slovo, postupne sa však naučí rozprávať od svojich majiteľov rečou katakoto, teda akoby detskou, zjednodušenou formou japončiny. Zabudovaný reproduktor však dokáže využiť aj úplne inak. Keď práve nemá dobrú náladu, chrbtom ku svojim majiteľom si pred nimi pokojne zámerne „uľaví“.

Panasonic plánuje z Nicoba vyrobiť iba 320 kusov, jeden pritom bude predávať v prepočte za zhruba 300 eur. Na jeho výrobu spoločnosť spustila crowdfundingovú kampaň, ktorá je už aktuálne úspešná na 110 %. Pokiaľ sa vám jeden kus podarí kúpiť, pripravte sa aj na pravidelné výdavky. Základné funkcie ako konektivitu so smartfónom či softvérové aktualizácie plánuje Panasonic spoplatniť po prvých 6 mesiacoch mesačným poplatkom vo výške zhruba 10 dolárov.

ZdrojMakuake,Gizmodo

Komentáre k článku