Panasonic UX100 – výkonný, no predsa kompaktný

Panasonic sa na výstave IFA 2016 tiež nenechal zahanbiť a predstavil celú kopu noviniek. Medzi nimi nájdeme aj výkonný audio systém Panasonic UX100.

Celé pomenovaie produktu je Panasonic SC-UX100 / 102 a chváli sa tým, že dokáže zaplniť kvalitným zvukom aj veľké priestory.

Panasonic UX1004
ZDROJ | Panasonic

Na prvý pohľad z fotografií pôsobí audio systém naozaj luxusne a robustne zároveň. Aj keď dnes sa skôr uprednostňujú prenosné systémy s jedným reproduktorom, kvitujeme, že Panasonic si ide svojou vlastnou cestou a dokáže ju premeniť na kvalitu.

Pozrite siPanasonic LUMIX DMC-GX80 – nenápadný, ale vynikajúci CSC foťák

Pre tých, ktorí obľubujú sťahovať aplikácie do smartfónov, poteší podpora aplikácie MAX Juke a DJ Jukebox. Vďaka aplikácii môžete systém na diaľku pohodlne ovládať. Nás však zaujala funkcia aplikácie, ktorá podporuje používanie viacerými používateľmi súčasne, čím si z reproduktoru urobíte skutočne  súkromný jukebox. Jedinou nevýhodou je, že aplikácie je dostupná iba pre Android smartfóny.

Panasonic UX1003
ZDROJ | Panasonic

Sľubovaný výkon reproduktoru je na úrovni 300 wattov, samozrejme nechýbajú výrazné basy. Tie sú podporené basovým wooferom s veľkosťou až 13 cm. O výšky sa postará 5 cm tweeter.

Reproduktor disponuje basovým systémom D-Bass, ktorý má vlastné zosilnenie. Prednastavené módy ekvalizéru sú rock, salsa, ale aj taký futbal. Panasonic však sľubuje aj podporu ďalších módov. Prísť by sa tak mali na svoje naozaj všetci milovníci hudby.

Pozrite siPanasonic pomôže urobiť vašu domácnosť inteligentnou

Panasonic UX1002
ZDROJ | Panasonic

Dizajnovo reproduktor určite záujme elegantnou čiernou farbou kombinujúcou lesklé a matné materiály a upraviteľný modrým podsvietením hlavnej jednotky.

O bezdrôtový prenos zvuku sa bude starať ako vždy kamarát Bluetooth. Ak však uprednostňujete káble, nechýba AUX port. Ak máte hudbu na USB kľúči, tiež nemusíte zúfať, keďže Panasonic UX100  obsahuje aj USB port. Nechýba podpora ani už evergreenových CD.

Zaujal váš tento štýlový kompaktný audio systém?  Takto na záver vás budem musieť asi sklamať tým, že Panasonic sa zatiaľ cenou ani dátumom vydania nového produktu UX100 nepochválil. Veríme však, že túto chybu čoskoro napraví.

 

Komentáre k článku