Panasonic Toughbook 20 – odolné škaredé káča s výdržou 17 hodín

ZDROJ | Panasonic

Panasonic svoju odolnú sériu notebookov vyrába už druhé desaťročie. Panasonic Toughbook 20 ale má niekoľko noviniek, ktoré v zariadeniach tohto typu uvidíme prvýkrát.

https://youtu.be/3emU-0diJpE

Podľa vzhľadu bude asi každému jasné, kde má novinka cieľovú skupinu. Konštrukcia podlieha vojenským štandardom MIL-STD-810G, ktorý sa postará o bezpečný pád z výšky 122 centimetrov aj  testom MIL-STD-461F. Zaujímavosťou je aj certifikát IP65, ktorý zaručí prachutesnosť aj odolnosť voči striekajúcej vode. Váha notebooku je 1,77 kilogramu.

Novinkou je 2v1 riešenie, kedy sa dá monitor laptopu používať aj ako tablet. Ten má rozlíšenie 1 920 x 1 200 pixelov a jas 800 nitov. Panel tiež podporuje stylus.

ZDROJ | Panasonic

Výkon budú mať na starosti dve výkonové verzie. Slabší čip Intel m5-6Y57 alebo výkonnejší Intel Core i5-7Y57. Oba procesory sú siedmej generácie. Pamäť RAM môže mať 8 alebo 16 GB RAM, na ukladanie poslúži 256 alebo 512 GB SSD. Za príplatok si môže používateľ dokúpiť šifrovanie OPAL.

Pozrite siPanasonic RP-HTX80B – Bluetooth slúchadlá v retro štýle

Pri portoch to je trochu komplikovanejšie. Časť s tabletom má totiž USB 3.0, HDMI, Ethernet, audio port, MicroSD čítačku, 9-pinový port aj slot pre SIM kartu. Spodná časť hostí dva USB 3.0 porty, jeden USB 2.0, HDMI, 15-pinový VGA port, ďalší Ethernet aj slot pre veľkú SD kartu. Bezdrôtové technológie zahŕňajú Wi-Fi, Bluetooth a voliteľné 4G LTE i GPS.

ZDROJ | Panasonic

Najzaujímavejšou súčasťou je ale batéria. Tá má mať v základe výdrž 8 až 8,5 hodiny v závislosti od procesora. Vďaka technológii bridge battery môže navyše majiteľ akumulátor vymeniť bez toho, aby Panasonic Toughbook 20 vypol. Dostupná bude aj druhá batéria ktorá sa umiestni pod klávesnicu a výdrž notebooku predĺži z 8 na 17 hodín.

ZDROJ | Panasonic

Panasonic Toughbook 20 ale nie je určený pre bežného používateľa. Naznačuje tomu aj cena, ktorá začína na 3 100 dolároch. Za tú ale zákazník dostane skutočne odolnú 2v1 konštrukciu s dlhou výdržou batérie aj záruku 3 roky.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojPanasonic

Komentáre k článku