Panasonic Toughbook 20 je prvým odolným hybridným notebookom

ZDROJ | Panasonic

Panasonic predstavil svoj prvý hybridný odolný notebook. Okrem bežného použitia ako notebook je možné jeho displejovú časť odpojiť a pracovať s ním ako s tabletom. Navyše je kolíska displeja obojstranná, takže ho môžete otočiť o 180°.

Novinka z dielne japonského výrobcu nie je ale pre bežného používateľa. Ten by si ju len tak dovoliť nemohol, hoci kúpiť si ho môže. Panasonic bude vyrábať Toughbook 20 hlavne pre profesionálov, ktorí vyžadujú vysokú odolnosť nielen pred vodou a prachom, ale aj pádmi a drsným zaobchádzaním. Práve preto je Toughbook vybavený zvýšenou odolnosťou (IP65 a MIL-STD-810G) a bez problémov zvláda pády, vodu, prach, vlhkosť a iné pre jemnú elektroniku nepríjemné situácie.

Panasonic Toughbook 20  47
ZDROJ | Panasonic

IPS displej má uhlopriečku 10,1″, rozlíšenie 1 920 x 1 200 px a je dotykový. Navyše ho môžete ovládať aj v rukaviciach, voči silnému okolitému svetlu pomôže jas do 800 nitov. K notebooku dostanete aj šikovný stylus. Vo vnútri bije procesor Intel Core m5 s taktom 1,1 GHz (TurboBoost do 2,8 GHz), pomáha mu 8 GB pamäť RAM a grafika Intel HD Graphics 515. Pevný disk má v základe 128 GB, rozšíriť ho môžete do 512 GB.

Panasonic Toughbook 20  38
ZDROJ | Panasonic

Na pomerne masívnom tablete nájdete USB 3.0 port, slot na microSDXC karty, Ethernetový port, slot na micro SIM kartu a 3,5 mm audio konektor. V časti s klávesnicou je dvojica USB 3.0 portov, čítačka SDXC kariet, HDMI a VGA porty. Samozrejmosťou je Wi-Fi a Bluetooth, GPS a NFC môžete mať za príplatok.

Panasonic Toughbook 20  28
ZDROJ | Panasonic

Operačným systémom je Windows 10, no poteší aj možnosť downgradu na Windows 7 Professional. Tablet živí len 2 600 mAh batéria, rovnakú je možné použiť aj v klávesnicovej časti. Cena notebooku štartuje na sume 3 099 dolárov, v predaji sa objaví začiatkom budúceho roka.

ZdrojPanasonic

Komentáre k článku