Panasonic prináša výnimočný OLED TV určený aj pre profesionálnych filmárov

ZDROJ | Panasonic

Panasonic HZ2000 je jedným z prvých modelov na svete podporujúci režimy Dolby Vision IQ a Filmmaker. O kvalitu obrazu sa stará panel Panasonic Master HDR OLED Professional Edition, ktorý poskytuje až o 20 % väčší jas v porovnaní s inými OLED TV.

Panasonic, známy svojimi mimoriadne kvalitnými televízormi, pokračuje v tomto trende aj tento rok. Na CES 2020 ukázal prvý OLED televízor, ktorého funkcie – Dolby Vision IQ a režim Filmmaker – nie sú úrčené len pre filmových fanúšikov, ale priamo aj ich tvorcom.

Čo to vlastne Filmmaker Mode je?

Filmmaker Mode bol vyvinutý Alianciou UHD a umožňuje používateľom vychutnať si obraz tak, ako ho tvorcovia zamýšľali. V tomto režime sa vypne vyhladzovanie pohybu, redukcia šumu, zobrazí skutočná farba, originálny pomer strán a obnovovací kmitočet pre premietaný obsah.

K podpore Filmmaker Mode pridáva výrobca originálnu technológiu inteligentného senzora (Panasonic Intelligent Sensing), ktorá dynamicky prispôsobuje obraz na základe úrovne okolitého svetla. Funkcia bola kalibrovaná v spolupráci s hollywoodskymi štúdiami, aby zabezpečila vnímanie farieb a obrazu tak, aby to zodpovedalo zámeru autorov.

Dolby Vision IQ je navrhnutý tak, aby optimalizoval kvalitu obrazu bez ohľadu na okolité svetlo a typ zobrazovaného obsahu.

Pre naozajstných filmových nadšencov je určená možnosť kalibrácie pridaním dvoch kalibračných bodov vstupného signálu 0,5 % a 1,3 %. To umožňuje divákom ovládať prechod z čiernej s ešte vyššou úrovňou vernosti. Panasonic tak po prvý raz umožňuje kalibráciu obsahu v Dolby Vision.

ZDROJ | Panasonic

Na základe požiadaviek filmových štúdií a postprodukčných firiem umožní novinka profesionálnym používateľom vypnúť mapovanie tónov a povoliť „tvrdé orezanie“ – základnú funkciu pre umeleckú tvorbu.

Panasonic HZ2000 podporuje režimy Dolby Vision, HDR10 +, HDR10, HLG a SDR. Jeho farebné podanie vyladil „da Vinci“ filmového sveta, Stefan Sonnenfeld. Podieľal sa na tvorbe množstva úspešných filmov, napríklad Zrodila sa hviezda, Wonder Woman, Muž z ocele, Kráska a zviera, Star Wars: Sila sa prebúdza či Jurský svet.

Audio systém kalibrovali odborníci z dcérskej spoločnosti Technics. Televízor je vybavený 360° Soundscape Pro, audiosystémom s maximálnou vernosťou. Vstavané reproduktory ponúkajú zvukový zážitok, ktorý vtiahne divákov do deja. O skutočne priestorový zvuk v Dolby Atmos sa starajú nahor smerované reproduktory.

HZ2000 tiež podporuje hlasových asistentov Amazon Alexa a Google Assistant. Integrovaný smart systém Panasonic My Home Screen, je v najnovšej verzii 5.0, ktorá prináša rôzne vylepšenia. HDR OLED panel HZ2000 je poháňaný najnovším procesorom Panasonic, ktorý rýchlo analyzuje farbu, kontrast a čistotu video obsahu 4K, je na výber v 55” a 65” veľkosti.

ZDROJ | Panasonic

Panasonic HZ2000 bude v roku 2020 jedným z mála televízorov, ktorý podporuje Filmmaker Mode aj Dolby Vision IQ. Aj keď cena zariadenia nebola na CES oznámená, jeho parametre a zameranie pre profesionálov dáva tušiť, že nebude ľudová.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku