Panasonic pomôže urobiť vašu domácnosť inteligentnou

ZDROJ | Panasonic

Panasonic predstavil nové riešenie, ktoré umožní urobiť vašu domácnosť inteligentnou a na diaľku ovládať a kontrolovať váš domov. Riešenie Panasonic Smart Home tak umožní nielen diaľkovú kontrolu, ale aj zjednoduší vaše každodenné činnosti.

https://youtu.be/bR71UVfsLTI

Vďaka novému systému Panasonic Smart Home môžete veľmi jednoducho pripojiť do jedného centrálneho a univerzálneho hubu všetky svoje inteligentné zariadenia v domácnosti a ovládať ich pomocou jedinej aplikácie.

Pozrite siBezpečnostná kamera úplne bez káblov – Netgear Arlo Smart Home Security Camera

Po pripojení k domácemu hubu môžete diaľkovo zapínať a vypínať spárované zariadenia, využívať kamery s obojsmernou komunikáciou napríklad na monitorovanie priestorov, alebo sledovanie dieťaťa. V prípade potreby môžete pustiť aj uspávanku priamo nahranú v zariadení, alebo dieťa upokojiť svojim hlasom.

Panasonic Smart Home 10
ZDROJ | Panasonic

Systém Panasonic Smart Home využíva technológiu DETC ULE, ktorá v prvom rade umožňuje jednoduché pripojenie zariadení k domácemu hubu pomocou jediného tlačidla. Technológia pritom pomocou vybraných komponentov tvorí jednu z najbezpečnejších sietí na trhu.

Panasonic Smart Home 07
ZDROJ | Panasonic

DETC s 2,4 GHz FHSS technológiou má dlhší dosah ako Wi-Fi a pritom sa nezobrazuje pri tradičnom skenovaní Wi-Fi sietí. Vďaka väčšiemu dosahu môžete jednotlivé komponenty využiť aj na monitorovanie odľahlých miest ako sú garáže, prípadne kôlne.

Súčasťou systému sú aj pohybové senzory, ktoré môžu byť použité pre automatizáciu osvetlenia s využitím pravidiel. Vy si nastavíte, či sa majú svetlá zapínať v momente keď otvoríte dvere, alebo či sa majú automaticky samostatne zapínať v priebehu vašej neprítomnosti, čo pomôže odradiť prípadných zlodejov.

Panasonic ponúka sieť Smart Home network v troch baleniach:

  • Home Safety Starter Kit: domáci hub, okenný senzor a pohybový senzor
  • Home Safety Starter Plus Kit: domáci hub, siréna, okenný senzor a pohybový senzor
  • Home Monitoring and Control Kit: domáci hub, 2x vonkajšia kamera (dostupnosť koncom júna 2016)

Ďalšími komponentami, ktoré je možné dokúpiť, sú vonkajšia kamera, digitálny bezdrôtový telefón, senzor úniku vody, senzor rozbitia skla, prístupová klávesnica, ovládač na kľúče či záložné batérie.

ZdrojPanasonic

Komentáre k článku