Panasonic nám v Prahe ukázal svoje novinky pre tento rok

Panasonic len nedávno (na CES 2019) predstavil svoje novinky. Tento týždeň nás pozval do Prahy, aby nám ukázal svoje široké portfólio. Z tejto cesty prinášame nasledujúcu reportáž.

Peter Menky, obchodný riaditeľ pre CZ, SK, Hu a adriatickú oblasť

Keď sa povie slovo Panasonic, niekomu sa vybaví kvalitný televízor, druhému slúchadlá, ale ďalšieho môže pokojne napadnúť značka Technics alebo Lumix. Všetko to totiž patrí pod krídla jednej a tej istej spoločnosti, ktorá mimochodom minulý rok oslavovala storočnicu.

Televízory Panasonic

Ako prvé sme si pozreli televízory. V januári bol predstavený nový top model GZ2000 s OLED obrazovkou. Teraz sa vybrané funkcie tohto špičkového modelu, napríklad podpora HDR10+, Dolby Vision či Dolby Atmos, dostávajú aj do televízorov Panasonic s OLED a LCD obrazovkami.

Panasonic tiež predstavil štyri nové rady 4K LCD televízorov: GX940, GX900, GX800 a GX700. Vlajková loď GX940 je dostupná len v 75-palcovej uhlopriečke. Podobne ako OLED modely je vybavená novým procesorom HCX Pro Intelligent a s podporou technológie Dolby Vision a HDR10+.

Pozrite siNové modely TV Panasonic dvíhajú latku s  HDR10+ a Dolby Vision

Všetky OLED TV, vrátane série GX940, podporujú nový formát fotografií s využitím HDR – HLG Photo. OLED televízory sú kompatibilné s hlasovými asistentmi (Amazon Alexa a Google asistent) a dajú sa tak pripojiť do smart domácnosti.

Soundbary Panasonic

ZDROJ | Panasonic

Soudbary SC-HTB900, SC-HTB700 a SC-HTB510 patria medzi najvyspelejšie audiosystémy pre domáce kino i na počúvanie hudby. Modely HTB900 a HTB700 podporujú najnovšie audioformáty Dolby Atmos a DTS: X.

Pozrite siNové soundbary Panasonic podporujú 3D audio, aj Chromecast

Pri modeloch HTB900 a HTB700 bol zmodernizovaný dizajn šasi a tvar membrán reproduktorov. Tak sa dosiahol vyšší frekvenčný rozsah, predovšetkým basov a súčasne sa zlepšila zrozumiteľnosť filmových dialógov.

Gramofóny Technics

Gramofón s priamym náhonom Technics SL-1200MK7 sa prvýkrát objavil na veľtrhu CES 2019 v Las Vegas. Zo staršej generácie zdedil prístroj tradičný dizajn, ľahké ovládanie, spoľahlivosť a vynikajúcu odolnosť.

Pozrite siTechnics ukázal reinkarnáciu slávneho gramofónu SL-1200G

SL-1200MK7 dostal bezjadrový motor s priamym náhonom a nové technológie zabezpečujúce kvalitný zvuk. K dispozícii sú aj profesionálne funkcie pre dídžejov, napríklad spätné prehrávanie. Technics SL-1210MK7 prichádza na trh ako prvý profesionálny DJ model po cca 9 rokoch.

Technics SL-1500C

Tento rok predstavil Technics úplne nový model SL-1500C. Má bezjadrový motor s priamým náhonom, vysoko citlivé ramienko prenosky či vstavaný predzosilňovač s ekvalizérom. Gramofón sa tak ľahko pripojí k rôznym druhom reproduktorov, vrátane bezdrôtových. Súčasťou základného balenia je aj kvalitná prenoska Ortofon 2M Red.

Audio systémy

Panasonic, to sú okrem televízorov hlavne audio systémy. Z tých sme v Prahe videli azda najviac. Elegantné a tenké mikrosystémy SC-HC410 a SC-HC412. Predný panel majú z lešteného hliníka, ktorý ladí s textilnou výplňou reproduktorov.

Mini audiosystémy SC-AKX320 a SC-AKX520 sa zameriavajú na mladých ľudí. Okrem robustného zvuku poteší používateľov veľký ovládač hlasitosti, DJ efekty a ovládanie pomocou aplikácie Panasonic MAX Juke v štýle klasických jukeboxov. 

Pozrite siPestrá ponuka nových audio systémov od Panasonicu

Aj prerastené audiosystémy ukryté v reproduktoroch SC-TMAX50, SC-TMAX40 a SC-TMAX10 sú ako vyšité na party a poriadne odviazanú zábavu.

Nechýbalo ani sympatické rádio RX-D70BT, ktorému pridal výrobca možnosť prehrávania z CD diskov, podporu Bluetooth či vstupy USB a AUX.

Zvukovo vynikal výkonný mikrosystém SC-PMX90 a SC-PMX92, ktorý sa dodáva v dvoch farebných prevedeniach. Nájdeme v nich audiofilský DA prevodník, ktorý v kombinácii s USB vstupom umožňuje prehrávanie hudby z počítača v rôznych formátoch (DSD, FLAC, WAV, AIFF) vrátane Hi-Res audia 24 bit/192 kHz. Nechýba podpora Bluetooth, FM/DAB+ rádio a CD prehrávač.

Slúchadlá

Štupľové slúchadlá NJ310B sa vyznačujú kompaktným prevedením a elegantnými farebnými variantami. Membrána s priemerom 9 mm zabezpečuje kvalitný zvuk so zvučnými basmi. Hlboké tóny optimalizuje systém XBS s využitím filtra a funkciou Acoustic Bass Control.

Aj ďalšie štupľové slúchadlá HTX20B majú čo ponúknuť. Vychádzajú z modelov, pri ktorých boli použité háčiky na uši. Zaujmú štýlovou kombináciou luxusne pôsobiacich materiálov a textilného kábla. Základom sú meniče s priemerom 9 mm, vďaka ktorým dosiahnu jasný a čistý zvuk so zvýraznenými basmi.

On-ear slúchadlá HF410B ponúkajú 24 hodinové prehrávanie. Majú 30 mm meniče s neodýmovým magnetom. Bluetooth podporuje zvukové profily A2DP, AVRCP, HSP, HFP a SBC.

Panasonic HTX90N majú aktívny systém tlmenia okolitých ruchov, takže zaisťujú ideálne posluchové podmienky. O kvalitný a plný zvuk sa starajú meniče s priemerom 40 mm s neodymovými magnetmi. Pohyb membrány je riadený systémom Acoustic Bass Control, ktorý je zárukou kvalitného a dynamického podania basov. Pre ďalšie posilnenie hlbokých tónov možno tlačidlom aktivovať funkciu Bass Enhancer.

Pozrite siPanasonic ukázal dvojicu nových bezdrôtových slúchadiel

Technics EAH-F50B a FAH-F70N sú slúchadlá podporujúce bezdrôtový prenos zvuku LDAC a apt-X HD. Majú pevnú konštrukciu, účinné vnútorné tlmenie a hlavne dynamické 40 mm reproduktory, ktoré tvorí membrána typu CPF (Composite Performance Film) a konštrukcia Precise Air Control Structure.

Technics EAH-F50B a FAH-F70N

Fotoaparáty

Panasonic v posledných rokoch výrazne zamiešal kartami aj v oblasti fotoaparátov, ktoré poznáme pod značkou Lumix. Vedeli ste o tom, že práve Panasonic ako prvý predstavil systémový fotoaparát, tzv. bezzrkadlovku?

Lumix DC-G9 predstavuje špičkový výrobok s vynikajúcimi parametrami, výborným spracovaním a odolnosťou voči vode. Je určený pre náročných fotografov.

Pozrite siPanasonic LUMIX G9 – CSC, ktoré by ste nemali prehliadnuť

Model Lumix DC-GH5S osloví nielen fotografov, ale aj profesionálnych filmárov.

Na predstavení nechýbali ďalšie modely, ako napríklad Lumix DC-S1, Lumix DC-FZ1000MK2 či nadupaný kompakt pre cestovateľov Lumix DC-TZ95.

Panasonic – to nie je len foto, audio a video

Na záver sme absolvovali krátku prehliadku ďalšieho sortimentu, ktorý Panasonic vyrába: kuchynské spotrebiče, starostlivosť o telo, klimatizácie a čističky vzduchu. Aj v tomto odvetví patri táto známa japonská značka medzi špičku.

Komentáre k článku