Panasonic LUMIX GX880 – CSC stvorené vraj pre YouTuberov

Panasonic prekvapil modelom LUMIX GX880, ktorý má osloviť hlavne YouTuberov a vidoblogerov. Dôvodom je plne výklopný displej, ale aj dizajn, za ktorý sa nemusia nikde hanbiť. Osloví nielen pánsku časť osadenstva, ale aj tú dámsku vďaka trom rôznym farbám.

ZDROJ | Panasonic

Nový Panasonic LUMIX GX880 vychádza dizajnom z modelu GF8 ešte z roku 2016, či modelov GF800 a GF90, s ktorým majú toho azda najviac spoločného. Základom CSC aparátu je 16 Mpx CMOS snímač s rozlíšením 16 Mpx veľkosti Micro 4/3 bez AA filtra. Tento čip Panasonic pritom využíva vo väčšine svojich CSCčiek.

ZDROJ | Panasonic

Snímač má citlivosť od ISO 100 do ISO 25 600. Snímač využíva 49-bodový DFD autofókus (Depth From Defocus), ktorý má podľa výrobcu ostriť za 0,07 sekundy. Podporuje ho Venus Engine procesor, škoda ale pomalšieho kontinuálneho snímania na úrovni 5,8 fps, resp. 10 fps pri elektronickej uzávierke, v oboch prípadoch v AF-S.  Nechýba ani fotenie do RAW. Chýbať nemá ani množstvo filtrov a efektov pre úpravu záberov už pri ich vytváraní. Plusom je plne tichý režim.

ZDROJ | Panasonic

VGA displej s uhlopriečkou 3 palce je možné vyklopiť horizontálne o 180°, pričom pri úplnom vyklopení sa fotoaparát automaticky prepne do režimu Self Shot. V ňom má byť je k dispozícii celý rad najrôznejších funkcií určených na fotografovanie populárnych selfies. Medzi ne patrí napríklad nový režim 4K Selfie.

ZDROJ | Panasonic

Ženy majú podľa Panasonicu oceniť funkcie ako zjemnenie pleti, rozostrenie určitých partií snímky, alebo zoštíhlenie. Hotové snímky možno priamo vo fotoaparáte upravovať a rôzne retušovať, slúži na to funkcia Beauty Retouch. V režime Background Control si zase môžete zvoliť, či má byť pozadie normálne, alebo rozostrené.

ZDROJ | Panasonic

Samozrejmosťou je aj možnosť natáčania 4K Ultra HD videí pri 30, alebo 25 fps a do 100 Mbit/s. K dispozícii je ale aj natáčanie do Full HD pri 60 fps a do 28 Mbit/s. y pri Nechýba ani 4K PHOTO režim, 6K PHOTO ale už áno. V LUMIXoch sme už akosi zvyknutí na funkcie ako Focus Stacking, Post focus či Light Composition.

ZDROJ | Panasonic
ZDROJ | Panasonic

Určite poteší aj prítomnosť Wi-Fi 5, Bluetooth či NFC ale nečakajte. Pripája sa pomocou snímania QR kódu cez appku od Panasonicu. Cez tú je možné so zábermi ďalej pracovať v smartfóne či tablete.

ZDROJ | Panasonic

Batéria s kapacitou 680 mAh má vydržať 210 záberov. Nabíjať ju je možné cez microUSB port. Panasonic ale už mohol prejsť na novší USB-C port. Novinka sa na našom trhu objaví koncom júna, resp. začiatkom júla. Cena zatiaľ nebola zverejnená.

ZDROJ | Panasonic

ZdrojPanasonic

Komentáre k článku