Panasonic LUMIX DMC-SZ8 – prvý low-end kompakt s Wi-Fi modulom

 Panasonic LUMIX DMC-SZ8

Panasonic ešte počas výstavy CES 2014 predstavil svoj prvý kompakt, ktorý vybavil síce priemerným hardvérom, no nadelil mu i Wi-Fi pripojenie. Novinka s označením LUMIX DMC-SZ8 je low-end kompakt s 16 Mpx CCD snímačom, ktorý je hneď za objektívom s rozsahom 24–288 mm (f/3,1-f/6,3), teda s 12x optickým zoomom. Škoda len HD videa, no aspoň nezaberie veľa miesta na SD karte či následne v počítači. Hľadáčikom bude 3-palcový displej s rozlíšením 480 x 320 pixlov. Nechýba samozrejme plná automatika či rôzne vylepšenia a efekty Creative Control a Creative Retouche alebo Creative Panorama režim.

 Panasonic LUMIX DMC-SZ8

Okrem ceny okolo 160 € by mal byť hlavným lákadlom zabudovaný Wi-Fi modul, vďaka ktorému je novinku možné pripojiť k smartfónu alebo tabletu cez aplikáciu Panasonic Image App (OS Android, iOS). Cez aplikáciu je potom možné ovládať základné funkcie fotoaparátu ako spúšť, ostrenie či zoomovanie. Vďaka funkcii Instant Transfer je možné fotografie automaticky zasielať na vybrané zariadenia prakticky okamžite po odfotení, ale nechýba ani možnosť automatického zálohovania v počítači v lokálne WLAN sieti. Novinka má rozmery príjemných 100 x 60 x 27 mm a hmotnsoť necelých 160 gramov. Panasonic LUMIX DMC-SZ8 bude v predaji od marca 2014 s predpokladanou cenou okolo 160 € v čiernej alebo striebornej farbe.

 Panasonic LUMIX DMC-SZ8

Foto: Panasonic

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

Komentáre k článku