Panasonic LUMIX GH5 je konečne takmer odhalený

ZDROJ | Panasonic

Tak, ako sa dalo očakávať, Panasonic počas výstavy Photokina 2016 predstavil nový top model série GH. Novinka s označením LUMIX GH5, ktorá nahradí model GH4 však dorazí až budúci rok. Panasonic však prezradil, na čo sa môžeme tešiť.

RECENZIAPanasonic LUMIX GH5 – špičkový fotoaparát, ešte lepšia kamera

https://youtu.be/y1THyTwG19g

Podobne ako v prípade predchodcu aj novinka LUMIX GH5 sa bude sústrediť najmä na video. Nová vlajková loď, ktorej príchod je naplánovaný na stred budúceho roku ponúkne 6K video pri 30 fps. Okrem neho však prinesie aj možnosť natáčania 10-bitového, 60 fps 4K videa.

Pozrite siPanasonic LUMIX DMC-GH4 má Ultra HD (4K) video v malíčku!

Možnosť natáčania v rozlíšení 6K sa síce môže zdať zbytočne veľká, ale tí, ktorí to s videom myslia vážne ju budú považovať za neoceniteľnú. Z takto veľkého rozlíšenia nebude pre Panasonic LUMIX GH5 problémom vytvoriť výrez, ktorý bude aj naďaľej vo veľmi dobrej kvalite.

Ak si už teraz na LUMIX GH5 brúsite zuby, určite vás poteší aj to, že ponúkne poriadne vylepšenia aj v prípade spomaleného videa.

panasonic-lumix-gh5-02
ZDROJ | Panasonic

Novinka sa totiž bude spoliehať na úplne nový 18 Mpx snímač, ktorý ponúkne sériové snímanie v rýchlosti 8 fps v prípade bežného módu a až 60 fps v prípade režimu 4K Photo. Panasonic v prípade svojej novinky vzhľadom na obrovské rozlíšenie ponúkne aj funkciu 6K Photo, ktorá bude exportovať jednotlivé snímky z videa vytvoreného v takto vysokom rozlíšení.

Bohužiaľ na ostatné parametre novinky si budeme musieť ešte počkať, keďže ich spoločnosť drží v tajnosti a počas tlačovej konferencie ukázala len prototyp pripravovaného modelu.

ZdrojPanasonic

Komentáre k článku