Panasonic KX-HNC800 – ďalšia skladačka do inteligentnej domácnosti

ZDROJ | Panasonic

Panasonic KX-HNC800 je nová bezpečnostná kamera, ktorá ponúka hneď niekoľko užitočných funkcií. Rozumie si tiež s inými inteligentnými spotrebičmi.

ZDROJ | Panasonic
ZDROJ | Panasonic

Japonská spoločnosť Panasonic si tentokrát pripravila produkt pre majiteľov domov. Pri predstavení síce neodzneli presné špecifikácie kamery, no výrobca sľubuje kvalitný obraz.

Snímač bude nahrávať všetko podstatné vo Full HD kvalite so snímkovou frekvenciou 30 FPS. Zorné polo by malo byť postačujúce na pokrytie takmer celej miestnosti. Do zariadenia sa potom vloží pamäťová karta. SD karta s pamäťou 128 GB má napríklad zvládnuť nahrať až 145 hodín.

Pre súkromné návštevy či rozhovory tu tiež nájdeme funkciu, ktorá umožňuje zakryť mikrofón i kameru jediným posunutím. Malo by sa jednať o mechanickú záležitosť, a tak by konverzácie naozaj mali byť diskrétne.

ZDROJ | Panasonic
ZDROJ | Panasonic

Pozrite siPanasonic LUMIX FZ82 má 60x zoom a Ultra HD video

Ďalšou vlastnosťou Panasonic KX-HNC800, ktorá kameru odlišuje od konkurencie je schopnosť nahrávať záznam ešte predtým, ako stlačíte spúšť. Umožní tak zachytiť i to, čo sa dialo predtým.

A čo by to bolo za smart gadget, keby nespolupracoval s ostatnými spotrebičmi v domácnosti. Patria sem ostatné inteligentné kamery, zásuvky či ďalšie senzory Smart Home. Je tu tiež možnosť prepojenia s telefónom, na ktorý môže prísť po zaznamenaní pohybu upozornenie.

Pozrite siNetgear Arlo Pro – bezpečnostná kamera na baterky s lepšou výbavou

Informácie o dostupnosti či cene zatiaľ zverejnené neboli. Panasonic KX-HNC800 sa však určite nebude radiť medzi tie lacnejšie modely.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku