Panasonic DMP-UB700 – Ultra HD Blu-ray o čosi lacnejšie

ZDROJ | Panasonic

Panasonic počas výstavy IFA 2016 v Berlíne predstavil aj nový Blu-ray prehrávač. Panasonic DMP-UB700 s podporou rozlíšenia Ultra HD podporuje aj HDR obraz. Hoci ide o nižší model, ako DMP-UB900, v mnohom sú si podobné.

Panasonic DMP-UB700 5
ZDROJ | Panasonic

Nový prehrávač podľa výrobcu spĺňa najprísnejšie technické požiadavky stanovené združením Ultra HD Alliance, takže získal certifikát Ultra HD PREMIUM.

Nový prehrávač má obrazový procesor 4K High-Precision Chroma z dielne Panasonic Hollywood Laboratory (PHL), zvládajúci najmodernejšie technológie spracovania obrazu.

Panasonic DMP-UB700 1
ZDROJ | Panasonic

Novinka podporuje aj technológiu posilneného dynamického rozsahu (HDR), teda lepšej detailnej kresby v jasoch aj tieňoch. Záznam s frekvenciou až 60p sa tak vyznačuje jasovým rozsahom 1000 – 10 000 nit.

Pozrite siPanasonic DMP-UB900 – prvý Ultra HD Blu-ray prehrávač

O čo najlepší obraz s priestorovou hĺbkou a živými farbami sa stará okrem iného aj vlasntý systém interpolácie dekódovaného signálu. Do výbavy patrí aj interpolačná technológia 4K Direct Chroma Up-scaling pre prevod obrazu z Full HD do 4K Ultra HD.

Vďaka rozšírenému farebnému gamutu BT.2020 dokáže prehrávač zobraziť dvojnásobok farieb oproti prístrojom so štandardom BT.709.

Panasonic DMP-UB700 3
ZDROJ | Panasonic

Ďalšou výhodou nového prehrávača majú byť dva HDMI výstupy (TWIN HDMI PURE AV), cez ktoré sa prenáša obraz aj zvuk oddelene. Samozrejmosťou prehrávača je podpora audioformátov s vysokým rozlíšením  ako DSD (5,6 MHz / 2,8 MHz) či ALAC.

Nároční používatelia ocenia aj systém Digital Tube Sound. Vďaka nemu má DMP-UB700 verne napodobniť charakteristický príjemne guľatý zvuk elektrónkových zosilňovačov. Pritom je možné voliť medzi šiestimi zvukovými efektmi sa samplingom 96 kHz / 192 kHz vo vysokej kvalite.

https://www.youtube.com/watch?v=-DiP1RGEsi4

Panasonic DMP-UB700 podporuje aj streaming obrazu v rozlíšení 4K Ultra HD, napríklad z YouTube či u nás dostupného Netflixu. Aj v tomto prípade sa o spracovanie obrazu stará procesor 4K High-Precision Chroma.

Okrem toho prehrávač ale novinka podporuje aj technológiu DLNA, takže v domácnosti si môžete bez problémov posielať najrôznejší multimediálny obsah na ďalšie zariadenia pripojené k domácej WLAN sieti.

Ďalšie informácie o novinke nájdete už aj na webe výrobcu. Panasonic DMP-UB700 bude na trhu do konca roka s cenou okolo 450-500 €, čo je o čosi menej, ako vyšší model DMP-UB900.

Panasonic DMP-UB700 2
ZDROJ | Panasonic

ZdrojPanasonic

Komentáre k článku