Panasonic 3D si to mieri aj na Slovensko!

Za veľkou mlákou sa začal predávať set na domáce vyžívanie sa v najnovšom audiovizuálnom trende. Set bude za zvýhodnenú cenu obsahovať 3D plazmu, aktívne 3D okuliare a Blu-ray prehrávač schopný prehrávať 3D filmy.

Ešte toho nie je veľa, čo sa dá pozerať v plnohodnotnom 3D. Pár diskov s demo nahrávkami možno dostanete od výrobcu. Na širšiu ponuku celovečerných titulov si však treba počkať. Podľa stále častejšieho premietania 3D filmov v kinách je ale zjavné, že aj tri dé Blu-ray disky budú na pultoch stále častejšie.

Panasonic 3D okuliare

Panasonic 3D set

Panasonic začal predávať svoj set v sieti vybraných elektro obchodov za 2 500 amerických dolárov. Čo za ne dostanete? V prvom rade novú 50-palcovú plazmu Panasonic VIERA TX-P50VT20, ktorá bola ocenená aj ne nedávnom veľtrhu CES v Las Vegas. Veľmi dobre si poradí aj s bežným 2D obsahom, takže „spätná kompatibilita“ nie je problém. V 3D vie vykresliť oba prekrývajúce sa obrazy vo full HD rozlíšení s obnovovacou frekvenciou 60Hz pre každý. O niečo neskôr sa objavia tie isté modely s uhlopriečkami 54, 58 a gigantických 65 palcov. S takou uhlopriečkou to v nejakej tri – štyri metre širokej izbe musí byť zážitok ako v IMAXe.

Panasonic 3D Full HD TX-P65vt20

Panasonic BMP-BDT300

Full HD 3D Blu-ray prehrávač Panasonic DMP-BDT300 je tiež plnohodnotné zariadenie pre klasické DVD a Blu-ray filmy so širokou paletou zvukových štandardov a všetok obsah vie upscalovať na Full HD rozlíšenie 1920 x 1080. Pre ostré a plynulé prehrávanie 3D videa je vybavený čipom UniPhier LSI, ktorý sa stará o veľké množstvo dát potrebného na kvalitné zobrazenie priestorového obrazu.  Ak chcete ušetriť a už vlastníte PlayStation 3, stačí počkať na nový firmware, ktorý umožní prehrávanie 3D Blu-ray.

Panasonic Blu-ray DMP-BDT300

Na Slovensku už v apríli

V cene balíka je aj dvojica aktívnych 3D okuliarov so zaujímavým dizajnom a zdá sa, že aj s dobrou ergonómiou. Ďalšie okuliare si môžete dokúpiť za 149 dolárov za kus. Podarilo sa nám zistiť aj informácie o dostupnosti na slovenskom trhu. Už koncom apríla sa totiž môžete tešiť na plazmový Full HD 3D televízor Panasonic TX-P50VT20 za 2 399 €. Vyšší 65-palcový model TX-P65VT20 sa začne predávať v júli, jeho cena je zatiaľ tajomstvom. Zato cena 3D Full HD Blu-ray prehrávača Panasonic DMP-BDT300 je známa, presne 599 €. Tak čo, poriešite si 3D v obývačke, alebo radšej investujete do desiatok či stovák návštev 3D kina? Ak počítame s cenou vstupenky 8 €, tak môžete do 3D kina chodiť denne takmer celý rok.

Panasonic 3D set

Komentáre k článku