Palm – miniatúrny smartfón sa osamostatnil a mieri do voľného predaja

Miniatúrny Palm má ako sekundárne zariadenie odradiť ľudí od nadmerného používania smartfónu. Úvodné predaje však nenapĺňali očakávania a tak sa teraz Palm dostáva do predaja ako samostatný smartfón.

Spoločnosť TCL, ktorá okrem značiek BlackBerry a Alcatel vlastní aj značku Palm, uviedla koncom minulého roka na trh miniatúrny smartfón, ktorý mal pomôcť ľudom závislým na smartfónoch. Od dokonalosti mal však ďaleko.

ZDROJ | Palm

Palm totiž fungoval ako sekundárne zariadenie, zdieľal telefónne číslo s hlavným smartfónom a v predaji bol iba u amerického operátora Verizon. Od nadmerného používania odrádzal najmä svojim miniatúrnym 3,3” displejom, zlou výdržou batérie, nekvalitným fotoaparátom a zvláštnou systémovou nadstavbou.

ZDROJ | Palm

Palm je totiž postavený na klasickom operačnom systéme Android 8.1, na ktorý je možné nainštalovať takmer akúkoľvek aplikáciu z obchodu Google Play. Primárne má však slúžiť iba na základné úkony, ako napríklad telefonovanie, rýchle odpísanie na správy, zavolanie Uberu alebo prečítanie mailu.

ZDROJ | Palm

Zdieľaním telefónneho čísla s hlavným telefónom však dochádzalo k viacerým problémom, napríklad pri prijímaní správ cez službu iMessage, ktorá je zo smartfónov dostupná iba na iPhone od Apple. TCL sa tak rozhodlo Palm osamostatniť.

Pozrite siTCL chce ohýbať displeje inak ako konkurencia

Mierne upravený a odteraz samostatný Palm bude v predaji cez oficiálnu stránku spoločnosti za 349,00 dolárov. Dostupný bude v čiernej a zlatej verzii, pričom v oboch prípadoch sa bude v balení nachádzať aj kožený obal.

ZDROJ | Palm

Samostatný Palm je oficiálne odomknutý pre 2G, 3G a 4G siete amerických operátorov AT&T, Verizon a T-Mobile. O európskej distribúcii zatiaľ spoločnosť nehovorí.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojPalm

Komentáre k článku