Owl Car Cam – bezpečnostná kamera pre vaše auto

ZDROJ | Owl

Ľudia si často chránia domácnosti bezpečnostnými kamerami, málokedy ale aplikujú podobnú ostražitosť pri svojich autách. To môže zmeniť kamera Owl Car Cam, ktorá dokáže auto ochrániť vo dne v noci.

https://youtu.be/oYxSKtZjOHo

Owl Car Cam vyzerá na prvý pohľad ako obyčajná kamera do auta, akou si mnoho vodičov nahráva svoje cesty a prípadne aj nehody. Táto kamera ale nenahráva iba cestu, ale aj interiér vozidla a to bez ohľadu na to, či je auto v pohybe alebo stojí v noci na parkovisku. Kamera je cez LTE neustále pripojená na cloudovú službu spoločnosti Owl, vďaka čomu vie majiteľa auta kedykoľvek informovať o všetkom, čo sa s autom deje.

ZDROJ | Owl

V prípade, že kamera zaznamená náraz alebo násilné vniknutie do auta, majiteľ dostane notifikáciu na telefón. V aplikácii si môže rovno pozrieť živý prenos či záznam z kamery, vďaka čomu vie rýchlo zasiahnuť, prípadne záznam použiť ako dôkazný materiál.

Pozrite siInsta360 Nano S – 360-stupňová 4K UHD kamera pre iPhone

Owl Car Camera má ale slúžiť aj na zachytenie pozitívnych momentov, či už sa niečo zaujímavé stane na ceste alebo v interiéri. Vodičovi stačí povedať frázu „OK Presto“ a kamera automaticky odošle záznam z kamery do aplikácie, odkiaľ ho vodič môže zdieľať ďalším ľuďom.

ZDROJ | Owl

Kameru je možné nainštalovať do akéhokoľvek auta vyrobeného v roku 1996 a po tomto roku, keďže od tohto roku nájdeme v autách OBD port, cez ktorý sa kamera napája. Aplikácia Owl Cam App je ale zatiaľ dostupná iba pre iOS.

ZDROJ | Owl

Owl Car Cam zachytáva obraz pomocou dvojice HD kamier a zabudovaný má LTE, Wi-Fi a Bluetooth modul. Kamera je v predaji za 349 dolárov, pričom v tejto cene je zahrnutý ročný poplatok za LTE službu v americkej sieti operátora AT&T. Bez tohto poplatku bude kamera v predaji za 299 dolárov, pričom LTE pripojenie stojí 10 dolárov mesačne.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojOwl

Komentáre k článku