Owl Car Cam – bezpečnostná kamera pre vaše auto

Ľudia si často chránia domácnosti bezpečnostnými kamerami, málokedy ale aplikujú podobnú ostražitosť pri svojich autách. To môže zmeniť kamera Owl Car Cam, ktorá dokáže auto ochrániť vo dne v noci.

https://youtu.be/oYxSKtZjOHo

Owl Car Cam vyzerá na prvý pohľad ako obyčajná kamera do auta, akou si mnoho vodičov nahráva svoje cesty a prípadne aj nehody. Táto kamera ale nenahráva iba cestu, ale aj interiér vozidla a to bez ohľadu na to, či je auto v pohybe alebo stojí v noci na parkovisku. Kamera je cez LTE neustále pripojená na cloudovú službu spoločnosti Owl, vďaka čomu vie majiteľa auta kedykoľvek informovať o všetkom, čo sa s autom deje.

ZDROJ | Owl

V prípade, že kamera zaznamená náraz alebo násilné vniknutie do auta, majiteľ dostane notifikáciu na telefón. V aplikácii si môže rovno pozrieť živý prenos či záznam z kamery, vďaka čomu vie rýchlo zasiahnuť, prípadne záznam použiť ako dôkazný materiál.

Pozrite siInsta360 Nano S – 360-stupňová 4K UHD kamera pre iPhone

Owl Car Camera má ale slúžiť aj na zachytenie pozitívnych momentov, či už sa niečo zaujímavé stane na ceste alebo v interiéri. Vodičovi stačí povedať frázu „OK Presto“ a kamera automaticky odošle záznam z kamery do aplikácie, odkiaľ ho vodič môže zdieľať ďalším ľuďom.

ZDROJ | Owl

Kameru je možné nainštalovať do akéhokoľvek auta vyrobeného v roku 1996 a po tomto roku, keďže od tohto roku nájdeme v autách OBD port, cez ktorý sa kamera napája. Aplikácia Owl Cam App je ale zatiaľ dostupná iba pre iOS.

ZDROJ | Owl

Owl Car Cam zachytáva obraz pomocou dvojice HD kamier a zabudovaný má LTE, Wi-Fi a Bluetooth modul. Kamera je v predaji za 349 dolárov, pričom v tejto cene je zahrnutý ročný poplatok za LTE službu v americkej sieti operátora AT&T. Bez tohto poplatku bude kamera v predaji za 299 dolárov, pričom LTE pripojenie stojí 10 dolárov mesačne.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojOwl

Komentáre k článku