Overcast – bezplatný, no prepracovaný prehrávač podcastov pre iOS

ZDROJ | Overcast Radio, LLC

S podcastmi sa v česko-slovensku tento rok roztrhlo vrece, pričom existuje niekoľko aplikácií a platforiem, cez ktoré ich môžete odoberať a počúvať. Overcast patrí medzi najlepšie z nich, ale iba ak vlastníte tie správne zariadenia od Apple.

Apple Podcasty, Podcasty Google a Spotify sú zrejme najznámejšie a najdostupnejšie aplikácie, cez ktoré môžete pohodlne počúvať podcasty aj bezplatne. Ponukou funkcií a používateľským prostredím však už tak neohúria.

Tu nastupujú do služby aplikácie ako Pocket Casts, Podcast Addict alebo Overcast. Dnes sa pozrieme na poslednú spomínanú aplikáciu, ktorú si môžete nainštalovať na iPhone, iPad a hodinky Apple Watch.

Overcast samozrejme podporuje základné funkcie bežného prehrávača, ako napríklad možnosť sťahovania podcastov do zariadenia pre ich počúvanie bez pripojenia k internetu. K tomu však pridáva niekoľko zaujímavých funkcií a nastavení, ktoré v inej podcastovej aplikácii len tak nenájdete.

Už len na samotnej obrazovke prehrávača si môžete všimnúť, že z albumu podcastu sa môžete posunúť pravo alebo vľavo, čím zobrazíte podrobný popis podcastu a na druhej strane rýchle nastavenia prehrávania. Okrem bežného nastavenia rýchlosti prehrávania tu nájdete aj funkcie Smart Speed a Voice Boost.

Funkcia Smart Speed dokáže preskočiť tiché pasáže v podcaste a mierne zrýchli prehrávanie bez toho, aby vám pokazila zážitok z počúvania podcastu. Voice Boost vám zas umožní upraviť hlasitosť hlasov v podcaste, aby ste počuli každé slovo hostí aj v prípade, že sa nachádzate v hlučnejšom prostredí. Tieto nastavenia si môžete uložiť pre každý podcast osobitne.

Pozrite siTop 10 podcastov, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť

Aplikácii nechýba napríklad ani časovač spánku, no ešte zaujímavejšie možnosti nájdete v nastaveniach aplikácie. Tu môžete získať kontrolu nad využitým úložiskom vo vašom zariadení, vzhľadom aplikácie, automatickým sťahovaním a mazaním nových a vypočutých epizód alebo notifikáciami, ktoré vás môžu upozorňovať na nové epizódy vášho obľúbeného podcastu.

Ak vlastníte hodinky Apple Watch, priamo v nastaveniach si môžete zvoliť, či sa majú najnovšie epizódy odoberaných podcastov automaticky sťahovať aj do hodiniek. Epizódy môžete do hodiniek synchronizovať aj manuálne.

Pozrite siRelive – vytvárajte videá z vašich výletov a športových aktivít bez námahy

Za pozornosť stoja aj nenápadné funkcie, ako napríklad možnosť získavania odporúčaní na podcasty od ľudí, ktorých sledujete na sociálnej sieti Twitter. Ak sa so zaujímavými postrehmi z podcastov radi delíte s vašimi priateľmi a rodinou, oceníte aj funkciu Share Clip, ktorá vám umožní vystrihnúť určitú časť z podcastu a odoslať ju ako zvukovú nahrávku alebo video.

Aplikácia Overcast je dostupná bezplatne, no obsahuje aj platené členstvo Overcast Premium s ročným poplatkom vo výške 9,99 €. Jeho kúpou odstránite reklamy z prehrávača a zároveň získate možnosť uploadu vlastných súborov. Po kúpe členstva tak teoreticky môžete aplikáciu Overcast používať aj ako prehrávač audiokníh bez DRM ochrany.

Pozrite siStreaks Workout – osobný tréner vo vašom iPhone, Apple Watch alebo Apple TV

Aplikácia Overcast by mohla byť ešte tento rok vďaka vývojárskemu nástroju Project Catalyst pre macOS Catalina dostupná aj na počítačoch Mac. Vďaka tomuto nástroju bude jej portovanie z iOS na macOS pomerne jednoduché. Oficiálne však verzia pre macOS zatiaľ potvrdená nebola.

Overcast97%

Veľkosť:
14,2 MB
Platforma:
iOS 12.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Aplikácia Overcast vám umožní posunúť počúvanie vašich obľúbených podcastov na celkom novú úroveň s pokročilými nastaveniami a funkciami, ktoré by ste v štandardných prehrávačoch hľadali márne.

Komentáre k článku