Otvorte si doma portál na Mars pomocou AR, stretnete tam aj Persyho

ZDROJ | SN Digital

Marťanský rover Perseverance má za sebou prvý týždeň na červenej planéte, z ktorej nám už poslal aj prvú sériu dychberúcich záberov. S aplikáciou Mission to Mars AR sa však pre predstavu o pobyte na Marse nemusíte spoliehať iba na fotky a videá od Persyho, vďaka rozšírenej realite sa tam môžete aj priamo preniesť, prípadne si u vás doma zašoférovať niektorý z doterajších roverov.

Rozšírená realita je z roka na rok kvalitnejšia, pôsobí vierohodnejšie a s pribúdajúcim obsahom sa z nej začína stávať aj zaujímavý edukačný nástroj. Dokonalým príkladom toho je aj aplikácia Mission to Mars AR pre platformy Android a iOS vytvorená na počesť nedávneho pristátia Perseverance na Marse.

https://youtu.be/fT4-oZXsDDs

Ak ste sa už stretli s detskou knižnou sériou „Gregorové vesmírne dobrodružstvá“, v aplikácii Mission to Mars AR sa budete cítiť ako doma. Jej základom je totiž rovnako ako v knihách od Lucy a Stephena Hawkingovcov otvorenie vesmírneho portálu, tentokrát pomocou vášho vlastného smartfónu či tabletu priamo vo vašej obývačke či detskej izbe.

Aplikácia ponúka niekoľko interaktívnych misií s využitím rozšírenej reality a portál na Mars je jednou z nich. V rámci tejto misie sa môžete pozrieť na to, ako Persy pristával na Marse, ako bude vyzerať vzlet helikoptéry Ingenuity ale aj na to, ako by mohla jedného dňa vyzerať ľudská marťanská základňa pre prvých kolonizátorov.

Vyskúšať by ste si ale určite mali aj misie „Meet the rovers“ a „Drive the rovers“, ktoré vám priblížia doterajšie marťanské sondy NASA a dokonca vám ich v rozšírenej realite umožní aj manuálne riadiť. Všetky tieto misie sú vďaka kvalite spracovania skvelou edukačnou zábavkou pre dospelých, aj deti.

Aplikácia Mission to Mars AR je dostupná bezplatne a pre jej spustenie stačí využívať smartfón alebo tablet s operačným systémom Android 7.0 alebo novším, prípadne iOS 11.0 alebo novším. Menším mínusom je snáď iba 1,3 GB veľkosť aplikácie na iOS, ktorá môže byť problematická najmä ak sa ju budete snažiť stiahnuť do tých najlacnejších verzií tabletu iPad s 32 GB pamäťou.

Mission to Mars A‪R94%

Veľkosť:
1,3 GB
Platforma:
Android 7.0 alebo novší, iOS 11.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Komentáre k článku