OTTAVA S SC-C50 – špičkový bezdrôtový audiosystém od Technicsu

ZDROJ | Technics

Len nedávno sme písali o tom, ako firma Technics predstavila na High End Show Mníchov 2018 svoj bezdrôtový reproduktor OTTAVA S SC-C50. Teraz už poznáme jeho parametre.

Technics sa pochválil, že tento nový bezdrôtový audiosystém je nabitý najmodernejšími akustickými technológiami. Napriek kompaktnému prevedeniu prináša výborný zvuk, ktorý sa nestratí ani vo väčších priestoroch.

Nechýba pravdaže ani kompatibilita s najrozličnejšími streamingovými službami, ako aj prehrávanie hudby z rôznych zdrojov a hlasové ovládanie.

ZDROJ | Technics

O výborný zvuk sa starajú štyri jednotky Technics JENO (Jitter Elimination and Noise-shaping Optimisation), ktoré tlmia šum a nežiaduce zvukové poruchy, ďalej technológia LAPC (Load Adaptive Phase Calibration – adaptívne fázová kalibrácia pre úpravu odporu reproduktorov) a priestorový systém Space Tune.

Ten sa stará o optimalizáciu zvukového výstupu pre konkrétny priestor. K dispozícii sú tri prednastavené hodnoty a automatický režim, kde si systém sám nastaví optimálnu charakteristiku pomocou zabudovaného mikrofónu. Vďaka týmto pokročilým technológiám sa môžu používatelia tešiť z perfektného hudobného podania a priestorového zvuku.

ZDROJ | Technics

Technics OTTAVA S SC-C50 podporuje Google Chromecast, vďaka ktorej možno počúvať hudbu z rôznych streamingových služieb pomocou smartfónu, alebo tabletu. Hudba sa odtiaľ bezdrôtovo prenáša do hlavnej jednotky a teda nedochádza z žiadnemu skresleniu zvuku.

Ak k systému pripojíme ďalšie reproduktory s podporou Google Chromecast, môžeme prehrávať hudbu v celej domácnosti. Je tu samozrejme aj možnosť prepojiť dva systémy OTTAVA S SC-50. Google Assistant umožní hlasové ovládanie systému s pomocou technológie Google Voice.

Kompatibilitu zabezpečuje prehrávanie z analógového a digitálneho vstupu, z USB a bezdrôtové cez Bluetooth, Google Chromecast, Spotify, Tidal a tiež sieťové prehrávanie.

ZDROJ | Technics

Elegantný dizajn zvukového systému vylepšuje masívny hliníkový panel na hornej strane a pekný OLED displej, okolo ktorého sú prehľadne umiestnené tlačidlá. Na zadnej strane sa nachádzajú otvory potrebné na odvod tepla.

Pozrite siIFA 2015 | Grand Class G30 – nový rad Hi-Fi od Technics

Reproduktorový systém má rozmery 375 x 220 x 197 mm, hmotnosť aj s balením je 7,6 kg. Predné reproduktory majú výkon 2 x 20 W, rovnako ako stredový reproduktor. Subwoofer dodá výkon až do 40 W. Dohromady teda hrá až 7 reproduktorov – jeden 12 cm subwoofer a z prednej strany tri basové 6,5 cm reproduktory ktorým sekundujú tri, 1,6 cm veľké, výškové meniče.

ZDROJ | Technics

Digitálne vstupy zvládajú tieto hodnoty: WAV, FLAC, AIFF do 384 kHz / 24 bit, DSD 2,9 MHz / 25 bit, AAC do 96 kHZ / 320 kbps a WMA s MP3 do 48 kHz / 320 kbps.

Oficiálna cena oznámená ešte nebola. Čo poviete na takéhoto drobca? Do kuchyne by ho bola asi škoda, však?

ZdrojTechnics

Komentáre k článku