Ori – stlačením tlačidla zmeníte spálňu na pracovňu

Ori

Ori je modulárny systém inteligentného nábytku, ktorý môžete stlačením tlačidla zmeniť napr. na obývacie izbu, spálňu, ale i pracovňu.

Ori

Ori vznikol na podnet rastúceho počtu bytových jednotiek vo veľkých mestách, napr. Londýn, San Francisco, Seattle a pod. Pre mnohých mladých ľudí je potrebné, aby bývali v centre miest, v blízkosti ich práce. Zvyčajne hľadajú priestory, ktoré sú menšie a pohybujú sa v relatívne nižšej cenovej kategórii.

Ori

Oproti minulému roku stúpol počet stavaných bytových jednotiek vraj až o 19%.

Všetko, čo som chcel, bol len malý byt v rušnom meste so psom, turistické výlety počas víkendov – hneď mi je na svete lepšie,

vyjadril sa jeden zo zákazníkov Ori.

V týchto priestoroch je však potrebné byť oveľa viac vynaliezavý. Štúdio Fuseproject, ktorého kľúčovou osobou je dizajnér, Yves Béhar, ktorý je známy najmä priemyselným dizajnom v oblasti inteligentných technológii.

https://vimeo.com/173697166

Jedným z ďalších projektov Fuseproject je aj Ori – modulárny systém inteligentného nábytku, ktorý sa v priebehu niekoľkých sekúnd zmení z obývacích priestorov na spálňu, alebo aj pracovňu.

Ori

Vzhľad izby môžete zmeniť tlačidlom, ktoré je nainštalované v priestoroch vášho bytu, ale taktiež aj pomocou mobilného zariadenia.

Ori

Pozrite siIKEA store – nakupujte nábytok tak, ako sa to v dnešnej dobe patrí

https://vimeo.com/174233048

Súčasťou modulárneho systému Ori je taktiež aj aplikácia, prostredníctvom ktorej môžete ovládať nábytok vo svojom dome z akéhokoľvek miesta na zemi s pokrytím bezdrôtovej siete.

Pozrite siSlováci vymysleli, ako využiť Oculus pri dizajnovaní bytov

Ori

Ori je inšpirovaný japonským origami, ktorého tvary sa odrážajú nielen v samotnom dizajne nábytku, ale aj vizuálnom štýle značky.

Ori

ZdrojFuseproject

Komentáre k článku