OrCam má nové gadgety pre zdravotne znevýhodnených, MyEye 2 dostal nové funkcie

ZDROJ | OrCam

OrCam vyrába špičkové prístroje pre zdravotne znevýhodnených. Jeho najznámejší model MyEye 2 získava nové funkcie, ktoré zlepšia kvalitu života. Spoločnosť predstavila aj dva úplne nové produkty.

OrCam MyEye 2 je malá kamera s 13 Mpx rozlíšením, ktorá sa pripevní k akémukoľvek rámu okuliarov. Je navrhnutá pre deti aj dospelých a dá sa využiť pre zrakovo postihnutých vo všetkých kategóriach straty zraku.

Na veľtrhu spotrebnej elektroniky v Las Vegas spoločnosť predviedla, aké nové vylepšenia MyEye 2 získava. Používatelia budú môcť ukázať na text a znaky, zariadenie im prečíta akýkoľvek tlačený text z akéhokoľvek povrchu, alebo vysvetlí význam znakov. Po novom dokáže rozpoznať tváre, identifikovať predmety a bankovky.

OrCam MyEye 2 vie už aj navigovať. Stačí, ak sa používateľ opýta „Čo je predo mnou?“ a gadget napríklad odpovie, že sú pred ním dvere. Na požiadanie prevedie používateľa k ním a cez ne. Umelá inteligencia má na svedomí aj zlepšenie prirodzenejšieho jazyka pri interaktívnom čítaní.

OrCam predstavil aj úplne nové zariadenia. OrCam Hear pomáha pri sluchových postihnutiach. Vie identifikovať a rozoznať hlas hovoriaceho, takže používateľ dokáže počúvať konverzáciu aj v hlučnejšom prostredí, alebo na verejných miestach. Spárovať sa dá s načúvacími prístrojmi a reproduktormi cez bezdrôtové rozhranie Bluetooth.

ZDROJ | OrCam

OrCam Read je ručný skener textu, ktorým nasmeruje na text v knihe alebo v časopise a on ho nahlas prečíta. Aj tu pomáha umelá inteligencia. Podľa spoločnosti je tento šikovný gadget určený najmä dyslektikom, teda ľudom, ktorí majú problém s čítaním (dyslexia).

ZDROJ | OrCam

ZdrojOrCam

Komentáre k článku