Orbi – router ako dizajnový kus nábytku

ZDROJ | netgear

Aj router môže vyzerať pekne. Aspoň to si myslí firma Netgear, ktorá predstavila svoj dizajnový kus routra z názvom Orbi.

recenziaNETGEAR Orbi (RBK50) AC3000 – takto má vyzerať Wi-Fi sieť

 

router_single_triband
ZDROJ | netgear

Konečne niekoho napadlo spraviť naozaj pekný dizajnový kus aj s toľkokrát nenávidených routerov. Veríme, že sa toho chytia aj ostatné firmy.

recenziaNetgear Orbi Pro – Konečne Wi-Fi v celom dome?

Orbi je jedným z prvých Tri-band routerov svojho druhu na svete. Čo to vlastne znamená Tri-Band? Ak napríklad máte single-band router (staršie), máte na výber z dvoch prenosových spektier signálov – 2,4 GHz (pomalší a stabilnejší) a 5 GHz (rýchlejší a menej stabilný), z ktorých si musíte vybrať, ktorý budete doma používať.

Pozrite siLuma je malý, krásny a jednoduchý router

Modernejšie dual-band routre dokážu zabezpečiť oba signály súčasne. Napríklad pre výkonnejšie zariadenia 5 GHz a pre bežné 2,4 GHz.

RBK50_Hero
ZDROJ | netgear

Pozrite siRouter Turris Omnia chce zvýšiť bezpečnosť používateľov na internete

Tri-Band router, ktorý dokáže vysielať Orbi, funguje ako názov napovedá, na princípe vysielania troch Wi-Fi signálov súčasne. Tretí signál však nie je silnejší, ale ide o samostatný 5 GHz signál, takže ich máte vlastne dva.

Orbi tak sľubuje veľmi rýchlu a spoľahlivú Wi-Fi sieť v celom dome. Signál má mať dosah až 370 metrov štvorcových.

Snímka obrazovky 2016-08-22 o 20.28.42
ZDROJ | netgear

Router pracuje s vašim súčasným modemom a maximálne pomáha zvyšovať jeho rýchlosť. Podľa stránok výrobcu tak v kombinácii s modemom dosiahnete skutočne kvalitné pripojenie na internet.

Pozrite siZyXEL Armor Z2 – dvoj-jadrový router určený pre hráčov

Orbi sieť je samozrejme zabezpečená. Orbi Wi-Fi systém obsahuje jeden router a jeden satelit, ktorý zvyšuje, v prípade potreby, pokrytie o ďalších takmer 200 štvorcových metrov.

Veríme, že ostatné firmy pôjdu Netgearu príkladom a začnú produkovať routre, ktoré vyzerajú pekne a nemusíte ich schovávať niekde za televízor, či za knihy. To isté samozrejme platí aj o modemoch.

Cena je nastavená na 399 dolárov a router bude dostupný od 23. septembra.

Snímka obrazovky 2016-08-22 o 20.28.56
ZDROJ | netgear

 

ZdrojNetgear

Komentáre k článku