Orange TV Stick prenesie živé vysielanie z mobilu do televízora

Orange od dnes, 6. februára 2019, sprístupnil ďalšiu novinku, vďaka ktorej si všetci diváci môžu vychutnávať športové prenosy na veľkej obrazovke televízora. Je ňou Orange TV Stick.

 

ZDROJ | Orange

Pozrite siKarol Flak – Orange TV je už dostupná kdekoľvek na Slovensku

Po tom, čo Orange v priebehu minulého roka postupne zatraktívňoval svoju televíziu, priniesol ďalšiu novinku, ktorá má potešiť predovšetkým športových nadšencov. V ponuke operátora od dnešného dňa pribudol Orange TV Stick. Je to zariadenie, vďaka ktorému môžete preniesť televízne vysielanie, či už športové prenosy alebo iné, zo svojich smartfónov alebo tabletov na obrazovky televízorov.

ZDROJ | Orange

Vďaka Orange TV Stick-u preto budete môcť pozerať Orange Sport nielen v pohodlí domova, čiže využiť TV Stick napríklad ako svoju druhú televíziu, ale aj na chate, u známych či na cestách. Podstatné však je, že túto možnosť Orange poskytuje prakticky pre všetkých. Teda nie iba pre svojich zákazníkov, ktorí už televíziu od Orangeu využívajú, ale aj všetkým ostatným záujemcom o televíziu.

Pozrite siNová Orange TV už fičí naplno. Vieme čo ponúka a ako ju získate aj „zadarmo“!

ZDROJ | Orange

S tým súvisí jedna podstatná informácia. Ak chcete získať Orange TV Stick, nemusíte sa zmluvne viazať. Zariadenie je totiž dostupné za štandardnú cenu 59 €. Môžete pritom využiť aj možnosť mesačných splátok bez navýšenia s akontáciou od 1 €.

ZDROJ | Orange

Pozrite siAKO si naplno užiť novú TV stanicu Orange Šport

Navyše je pre športových nadšencov pripravená aj limitovaná séria darčekového balenia za zvýhodnenú cenu 69 €. V rámci tohto balenia získate okrem samotného zariadenia Orange TV Stick aj sezónny prístup, teda možnosť sledovať prémiovú stanicu Orange Sport s exkluzívnymi zápasmi Ligy majstrov až do konca prebiehajúcej sezóny (30. júna 2019). Bežná cena „sezónneho pasu“ pritom je 19 €, takže pri kúpe spomenutého darčekového balenia ešte aj ušetríte, a to 9 €.

ZDROJ | Orange

Povedzme si ešte, čo je potrebné na to, aby ste si s Orange TV Stick-om zlepšili sledovanie televízie:

  • zariadenie Orange TV Stick,
  • stabilné internetové pripojenie cez Wi-Fi,
  • televízor s HDMI vstupom,
  • nainštalovaná aplikácia Orange TV Stick v smartfóne alebo tablete (Android 7 a vyššie alebo iOS 10 a vyššie),
  • a, samozrejme, prístup k TV službe, ktorej obsah chcete z mobilu prenášať na veľkú obrazovku.

Podrobnosti o Orange TV Stick-u nájdete na stránkach operátora Orange.

Na záver vám ešte sprostrekujeme rozhovor s Jakubom Tóthom, produktovým manažérom zodpovedným za Orange TV, ktorý odpovedá na otázky týkajúce sa nového zariadenia Orange TV Stick. Vysvetľuje, pre koho je zariadenie určené, ako ho zapojiť a čo je potrebné, aby správne fungovalo. Rozhovor prinášame v plnom znení bez úprav.

Orange TV Stick prináša HD zážitok prakticky kdekoľvek

Čo vás viedlo k uvedeniu Orange TV Sticku, na čo slúži a pre koho je zariadenie určené?

Keď sme spúšťali vynovenú Orange TV, cieľom bolo sprístupniť náš exkluzívny prémiový obsah a celkovo televíziu prakticky pre všetkých kdekoľvek na Slovensku. A Orange TV Stick je jej ďalším vylepšením – umožňuje sledovať TV obsah kdekoľvek a s maximálnym zážitkom – na veľkej obrazovke. Navyše, TV Stick je plne pripravený na 4K, takže zážitok bude čo nevidieť ešte lepší.

Na sledovanie prostredníctvom TV Sticku stačí stabilné Wi-Fi pripojenie a do pár minút tak môžete pozerať Ligu majstrov na chate, u kamaráta či keď ste na cestách. Výhody si pritom môžu užívať aj tí, ktorí nie sú zákazníkmi Orangeu a nie je potrebné sa ani viazať – jednoducho stačí poslať SMSku, ktorou si predplatíte Orange Sport, „rozbehať“ TV Stick a môžete sledovať.

Aká je výhoda v porovnaní s tým, ak si nechám zrkadliť obrazovku svojho mobilu na televízor?

V prvom rade zrkadlenie obrazovky má viacero úskalí, Orange TV Stick prináša vyšší komfort, kvalitu obrazu (a prenosu dát) a lepšiu používateľskú skúsenosť a nekladie také nároky napríklad na kompatibilitu smartfónu a televízora. Streamovanie obsahu navyše prebieha mimo smartfónu, respektíve tabletu, a tak mu zbytočne nevybíja batériu a prenos sa nepreruší ani počas telefonického hovoru či vtedy, keď mobilné zariadenie opustí miestnosť.

Čo zákazník potrebuje, aby mohol Orange TV Stick využívať?

Zákazník potrebuje hlavne stabilné Wi-Fi pripojenie (samozrejme, teda internetové pripojenie), to je základ. V tomto prípade ním rozumieme bežné pripojenie, s ktorým vám ide dobre a bez sekania prehrať napríklad video na YouTube v HD kvalite. Potom bude aj Orange TV Stick fungovať bez problémov. A televízor, ku ktorému chcete TV Stick pripojiť, musí mať HDMI vstup, tým ale dnes disponuje už väčšina moderných televízorov.

Ako prebieha samotná inštalácia Orange TV Sticku? Zvládne to bežný používateľ?

Inštalácia nie je zložitá, priemerne zbehlý používateľ by ju mal zvládnuť bez problémov za niekoľko minút. Na začiatku je potrebné mobil alebo tablet s nainštalovanou aplikáciou Orange TV Stick spárovať so zariadením Orange TV Stick. Pomocou TV Sticku, zapojeného do HDMI konektora, potom obsah z aplikácie jednoducho premietnete na veľkú obrazovku a ovládate z aplikácie.

Aká je cena Orange TV Sticku?

Pripravili sme špeciálne darčekové balenie pre futbalových fanúšikov. V rámci neho za zvýhodnenú cenu 69 eur získajú samotný TV Stick aj so sezónnym prístupom k Orange Sportu. Až do konca prebiehajúcej futbalovej sezóny (30. júna 2019) tak budú mať prístup k tým najlepším zápasom Ligy majstrov a množstvu ďalších športových podujatí. Počet sezónnych balíkov je však limitovaný a je potrebné sa poponáhľať.

Ak teda mám Orange TV Stick a zakúpenú službu Orange TV Šport cez internet alebo predplatenú verziu Orange TV Šport cez SMS, zbalím zariadenie do kufra a napr. na chate ho pripojím k TV. Rozmýšľam správne? Bude mi to fungovať?

Presne tak. Prídete na chatu alebo si chcete vychutnať zápas u kamaráta doma. TV Stick zapojíte do televízora, pomocou aplikácie spárujete a pripojíte obe zariadenia na spoločnú Wi-Fi, následne si v aplikácii vyberiete, aký obsah chcete pozerať a necháte ho zobraziť na „veľkej“ TV. Takto si pozriete napríklad Ligu majstrov aj inde ako doma.

TV Stick je skladný a ľahko prenosný, s obalom má sotva 10 centimetrov, takže v kufri vám veľa miesta nezaberie, a máte vždy so sebou svoj obľúbený šport. S ním získate aj praktickú krabičku na prenášanie zariadenia, v ktorej má každý komponent svoje bezpečné miesto.

ZdrojOrange

Komentáre k článku