Orange spúšťa komerčnú prevádzku VoLTE

ZDROJ | Incipio

Orange štartuje komerčnú prevádzku VoLTE, ktorá umožňuje v súčasnosti najkvalitnejší spôsob telefonovania a bezproblémový prenos dát zároveň.

ZDROJ | 3GPP

VoLTE (Voice over LTE) znamená prenos hovorov cez dátovú sieť LTE. Vďaka tomu je nielen kvalita VoLTE hovorov v porovnaní s tradičnými hovormi prostredníctvom 2G či 3G siete výrazne vyššia, rýchlejšie je aj spojenie hovoru. Navyše počas telefonovania prostredníctvom VoLTE nehrozí prerušenie prenosov dát.

Pozrite siČo je VoLTE, skratka, s ktorou sa začneme stretávať čoraz častejšie?

Aj keď hovory uskutočnené cez VoLTE sú uskutočňované cez dáta, účtované sú rovnako ako štandardné hovory a použité prenesené dáta sa neúčtujú. VoLTE postupne budú môcť využívať zákazníci Orangeu s paušálmi aj predplatenými kartami, ktorí sa nielen nachádzajú v pokrytí LTE, ale hlavne používajú zariadenie s podporou VoLTE(!).

Ponuka takýchto zariadení na trhu sa, našťastie, postupne rozširuje. Či však VoLTE podporuje to vaše, práve používané, si skontrolujte podľa špecifikácií daného výrobcu.

ZDROJ | Incipio

Orange bude zákazníkom s podporovanými telefónmi službu VoLTE postupne automaticky aktivovať, v priebehu júna 2017 bude dostupná pre všetkých zákazníkov s podporovanými zariadeniami a službami. LTE sieť Orangeu, na ktorej VoLTE funguje, je aktuálne na Slovensku dostupná v 139 mestách a 1214 obciach. Orange ňou pokrýva 80 % populácie a do konca roka plánuje zvýšiť pokrytie na 90 %.

Orange sa tak po 4-ke a Telekome pridáva k operátorom, ktorí volania prostredníctvom siete LTE svojím zákazníkom už sprístupnili.

ZdrojOrange - TS

Komentáre k článku