Orange má nové paušály Go, tie ponúknu aj 100 MB dát pre EÚ

ZDROJ | Coolpad

O necelý mesiac, presne 15. júna 2017, začne platiť európska regulácia roamingu. Orange dnes predstavil nové programy Go, ktorými chce zjednodušiť volanie či dátovanie najmä v EÚ.

Pozrite siOd 15. júna v EÚ nebudeme platiť žiadne roamingové poplatky

Nová ponuka je však natoľko prekombinovaná, že stráca na samotnej podstate: jednoduchosti a prehľadnosti. Aby sme vás nesprávne neinformovali, v texte sú použité i priamo citácie z tlačovej správy operátora.

ZDROJ | HTC

Nová rodina Go paušálov ponúka balíky mobilných služieb od 5 eur mesačne. Obsahuje však len volania a slabých 100 MB voľných dát (len pri Go 20 € a vyšších programoch), ktoré je možné využívať aj v rámci EÚ.

Čo im chýba? Normálne dáta a SMS správy. Tie operátor umožnil len pre vyššie programy. Preto ak nechcete platiť za jednu SMS až 6 centov, môžete Go paušály doplniť niektorým z SMS balíkov.

Na výber sú Nekonečný balík SMS/MMS do všetkých sietí v SR aj EÚ za 2 € mesačne alebo Balík 100 správ do všetkých sietí v SR aj EÚ za 1 € mesačne.

Pozrite siOrange spúšťa komerčnú prevádzku VoLTE

Inak sa vraciame späť o niekoľko rokov. Takmer všetky programy majú vždy čosi obmedzené.

Operátor ponúka možnosť navýšiť si dátový balíček o 100 MB za 1 €, 500 MB alebo 1 GB za 3 eurá. Dokupované dáta pri všetkých paušáloch môžu zákazníci využívať nielen doma, ale aj v celej EÚ bez roamingového príplatku.

ZDROJ | Incipio

Pozrite siOrange Domáci 4G internet – statický internet pre 80% populácie

Zákazníci, ktorí mobilný telefón využívajú prioritne na volania, majú po novom k dispozícii paušály začínajúce na cene 5 eur mesačne. Konkrétne paušál Go 5 € ponúka 50 voľných minút vrátane volaní v rámci EÚ a neobmedzené volania jednému blízkemu v Orangei.

S paušálom Go 10 € získajú zákazníci dvojnásobne vyšší počet voľných minút a možnosť nekonečných volaní na 3 čísla v sieti Orange. Pri tomto paušále majú zákazníci navyše možnosť si viacnásobne dokúpiť 100 MB dát využiteľných v SR, ako aj v EÚ za 1 euro.

Za rovnakých podmienok si môžu zákazníci dokúpiť dáta aj k paušálu Go 15 €, ktorý obsahuje 150 voľných minút a nekonečné volania až na 5 čísel v Orangei.

  Go 5 € Go 10 € Go 15 €
Nekonečné volania na zvýhodnené číslo v sieti Orange 1 3 5
Predplatené minúty na ostatné čísla v Orangei, do ostatných sietí v SR, do EÚ, USA a Kanady
a v rámci EÚ
50 100 150
Prichádzajúce hovory v EÚ zadarmo zadarmo zadarmo
SMS 0,06 €/SMS 0,06 €/SMS 0,06 €/SMS
Dáta bezplatný prístup k internetu v mobile s nízkou rýchlosťou bezplatný prístup k internetu v mobile s nízkou rýchlosťou
Dáta na dokúpenie 100 MB / 1 € 100 MB / 1 €
Mesačný poplatok 5 € 10 € 15 €

Go 20 € zákazníci získajú 200 voľných minút do všetkých sietí vrátane EÚ, ako aj nekonečné volania na 5 čísel svojich blízkych v Orangei.

Paušál obsahuje okrem 100 MB univerzálnych dát využiteľných v EÚ aj v SR aj 500 MB bonusových dát len pre Slovensko. Po ich prečerpaní si zákazníci môžu dáta automaticky navyšovať o 500 MB, no až za 3 eurá.

Go 25 € poskytuje nekonečné volania v sieti Orange a 250 voľných minút na volania do všetkých sietí či už v SR alebo v rámci EÚ. Go 25 € okrem volaní obsahuje i porciu bonusových dát – 1 GB využiteľných na Slovensku.

V prípade ich prečerpania môžu zákazníci využiť automatické navýšenie. Za 3 eurá získajú ďalší 1 GB dát s možnosťou ich využitia či už v SR alebo v EÚ.

  Go 20 € Go 25 €
Nekonečné volania – v Orangei 5 čísel áno
Predplatené minúty na ostatné čísla v Orangei, do ostatných sietí v SR, do EÚ, USA a Kanady a v rámci EÚ 200 250
Prichádzajúce hovory v EÚ zadarmo zadarmo
SMS 0,06 €/SMS 0,06 €/SMS
Internet v mobile v SR a EÚ 100 MB 100 MB
Bonusové dáta na čerpanie v SR (v EÚ s poplatkom 0,009 €/MB) 500 MB 1 GB
Mesačný poplatok 20 € 25 €

Pozrite siOrange sa stáva vo Francúzsku bankou a bude mať aj vlastnú Siri

Bonusové dáta

Táto špecialita je novým výmyslom operátora, ktorým pravdepodobne reaguje aj na nové nariadenia pre európsky roaming platný od 15.6.2017. V každom programe (okrem najnižších) nájdete už spomínaných 100 MB voľných dát, ktoré môžete spotrebovávať v SR, ale aj v EÚ.

Bonusové dáta sú však využiteľné bez príplatku len na Slovensku. Ak ste doteraz boli zvyknutí vo vašom paušálnom programe napríklad na 1 GB dát, neprídete o ne ani pri nových Go paušáloch. V nových paušáloch Orange Go sú však nazvané ako bonusové dáta a naplno si ich užijete len na Slovensku. V EÚ sa za každý 1 MB pripláca 0,009 €.

Ako príklad si zoberme paušál Orange Go 20 €. V roamingu si s ním bez poplatku užijete 100 MB dát. Na Slovensku však máte k dispozícii ďalších 500 MB dát v plnej rýchlosti.

Týchto 500 MB dát však nie je bez príplatku v EÚ. Po prečerpaní prvých 100 MB dát si za každý 1 MB v EÚ priplatíte 0,009 €, a tak by ste za čerpanie napríklad 500 MB dát v roamingu zaplatili 4,50 €.

Nekonečné volania, ale bez SMS

Všetky paušály s mesačným poplatkom od 30 eur obsahujú nekonečné volania do všetkých sietí v rámci Slovenska a takisto v rámci Európskej únie.

Paušál Go 30 € ponúka 500 voľných minút platných pre hovory do všetkých sietí zo Slovenska do EÚ, USA a Kanady a 2 GB bonusových dát. Za SMS ale platíte 0,06 €!

Go 40 € prináša okrem vyššie spomínaných neobmedzených volaní aj 1 000 voľných minút na volania zo Slovenska do EÚ, 6 GB bonusových dát a neobmedzené SMS správy v rámci Slovenska a EÚ.

Vrcholom ponuky je paušál Go 65 €, s ktorým sa zákazník nemusí obmedzovať absolútne v ničom. Ponúka neobmedzené volania doma aj v zahraničí, neobmedzené množstvo SMS správ a 10 GB bonusových dát.

Pokiaľ zákazníkom nestačia dáta obsiahnuté v paušály, môžu si kedykoľvek dokúpiť Internet v mobile 1 GB dát za 3 € alebo si môžu objednať automatické zvýšenie objemu dát o 1 GB za 3 €. Tieto dáta sú využiteľné ako na Slovensku, tak aj v EÚ bez akéhokoľvek príplatku.

  Go 30 € Go 40 € Go 65 €
Volania do všetkých sietí
v SR, v rámci EÚ
neobmedzene neobmedzene neobmedzene
Predplatené minúty
na volania do EÚ, USA
a Kanady
500 1000 neobmedzene + svet
Prichádzajúce hovory v EÚ zadarmo zadarmo zadarmo
SMS 0,06 €/SMS neobmedzene SK/EÚ neobmedzene SK/EÚ/svet
Internet v mobile v SR a EÚ 100 MB 100 MB 100 MB
Bonusové dáta na čerpanie v SR (v EÚ s poplatkom 0,009 €/MB) 2 GB 6 GB 10 GB
Mesačný poplatok 30 € 40 € 65 €

POZN. REDAKCIE: Pôvodne sme v článku uviedli, že nové paušály Go nahrádzajú všetky doterajšie paušály operátora Orange. Aktuálne však Orange vrátil späť do ponuky všetky pôvodné programy.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku