Orange Domáci 4G internet – statický internet pre 80% populácie

ZDROJ | Orange

Orange takpovediac vypálil konkurencii rybník. Kým SWAN, Slovanet a O2 svoje LTE statické internety ponúkajú na frekvenciách 3,5 GHz, Orange spúšťa novú službu Domáci 4G internet, resp. Firemný 4G internet vo svojej už vybudovanej LTE sieti. Vďaka tomu má v mnohom navrch. Ako vyzerá jeho ponuka?

ODPORÚČAMEO2 Internet na doma vs Slovanet LTE a SWAN TO.doma

Lepšie pokrytie

V prvom rade má Orange Domáci 4G internet x-násobne lepšie pokrytie, ako konkurencia. Kým tá pokrýva desiatky až stovky miest a obcí, Orange so svojou LTE sieťou pokrýva 80% populácie Slovenska, čo predstavuje vyše stovku miest a viac ako tisícku obcí! Dostupnosť pre vás si môžete zistiť priamo na webe Orangeu.

„Chceme, aby naši zákazníci mohli využívať kvalitné a rýchle internetové pripojenie bez ohľadu na to, či bývajú vo veľkom meste alebo na vidieku. Práve Domáci 4G internet je optimálnym riešením pre domácnosti, ktoré nemajú možnosť využívať napríklad internet na optike,“ hovorí Michaela Paličová, zodpovedná v Orangei za oblasť fixných služieb.

ZDROJ | Orange

Iba 2+2 programy

Orange prekvapivo nezaradil do ponuky viacero mesačných programov, ale predstavil len dva – Domáci 4G internet Optimal a Domáci 4G internet Premium. Ak ste firemný zákazník, využiť môžete aj veľmi slušne naložené programy Firemný 4G internet Optimal alebo Premium.

Aktivačný poplatok je u všetkých programov 9,90 €. Inštalačný poplatok sa však neplatí.

Orange Domáci 4G internet Optimal

Tento mesačný paušál je určený pre nenáročných používateľov, ktorí od internetu nevyžadujú multimediálne vyžitie. Dôvodom je fakt, že objem predplatených dát je len 60 GB, najmenej aj spomedzi konkurencie. Po ich prečerpaní klesne rýchlosť len na 128 kbit/s.

Potešiteľná je však prenosová rýchlosť na úrovni 15 Mbit/s pre download a 1 Mbit/s pre upload. Cena je od 10 € mesačne. Tá však platí len pri 24-mesačnej viazanosti a súčasnom TV bonuse (viď paragraf nižšie). Bežná cena s 24-mesačnou viazanosťou je 15 € mesačne.

Orange Domáci 4G internet Premium

Pre náročnejších je určený program Premium, ktorý obsahuje príjemnejších 300 GB predplatených dát. To by mohlo stačiť aj náročným používateľom, ktorí radi sledujú YouTube, Netflix či iné streamingové služby.

Slušná je aj teoretická maximálna rýchlosť sťahovania – 30 Mbit/s, pre upload máte k dispozícii 2 Mbit/s. Po prečerpaní dát rýchlosť klesne na 256 kbit/s.

Poteší tiež i cena, ktoré je možné stalčiť na 14 €. Opäť ale len v prípade súčasnej aktivácie TV služby a 24-mesačnej viazanosti. Bežne si však program Premium kúpite za 20 € mesačne.

ZDROJ | HP

Orange Firemný 4G internet Optimal

Od biznis zákazníkov sa očakáva, že ich internetová prevádzka bude o čosi vyššia. Aj preto už nižší program ponúkne 40 Mbit/s rýchlosť sťahovania, 10 Mbit/s pre upload a 300 GB voľný objem dát. Po prečerpaní objemu dát klesne rýchlosť na 512 kbit/s.

Cena začína na 20 € mesačne, opäť ale len pri uplatnení bonusu na TV a 24-mesačnej viazanosti. Bežná cena s 24-mesačnou viazanosťou je 30 € mesačne.

Orange Firemný 4G internet Premium

Top program pre najnáročnejších ponúkne maximálne prenosové rýchlosti LTE siete, teda až do 225 Mbit/s. Rýchlosť však záleží od pokrytia, v ktorom sa nachádzate. Nie všade má totiž Orange nasadenú 225 Mbit/s LTE sieť. Na odosielanie dát môžete využiť rýchlosť do 50 Mbit/s.

Voľný objem dát je 400 GB, po ich prečerpaní klesne rýchlosť na 1 024 kbit/s. Cena začína na 40 € mesačne a platí rovnako len pri zaviazaní sa. Bežná cena je 50 € mesačne pri 24-mesačnej viazanosti.

V prípade firemných paušálov si môžete jednorazovo zvýšiť objem dát o 10 GB za 10 € alebo o 50 GB za 20 €. Ak už teraz viete, že 300 alebo 400 GB je málo, môžete si nechať mesačne zvyšovať objem dát o 50 GB za 15-eurový príplatok k mesačnému programu.

Ceny programov bez viazanosti zatiaľ nie sú známe.

Stačí iba Wi-Fi/LTE router

Veľkým pozitívom je, že na využívanie služby vám stačí jednoduchý Wi-Fi/LTE router, do ktorého zasuniete SIM kartu, nastavíte pár funkcií a môžete surfovať.

Operátor nás upozornil, že služba Orange Domáci či Firemný 4G internet je viazaný na adresu, ktorú uvediete pri podpise zmluvy a nie je možné ho používať na inej adrese. Tým by ste porušili obchodné podmienky zmluvy.

Orange takýto router samozrejme aj predáva pod názvom Flybox. Stojí 129 € bez viazanosti alebo 1 € pri podpise zmluvy Premium na 24 mesiacov, resp. 19,90 € pri službách Optimal.

ZDROJ | Orange

Ako na bonus?

Orange vymyslel aj možnosť mať televíziu zadarmo. Stačí, ak pri kúpe služby uvediete operátora, u ktorého ste viazaní a termín, dokedy ste ešte vo viazanosti.

Za to získate od Orangeu bonus vo výške 5 € alebo 6 € mesačne podľa vybraného variantu služby pre domácnosti alebo 10 € pri firemných zákazníkoch.

Táto suma môže slúžiť napríklad na pokrytie nákladov na televíznu službu zákazníka. Bonus bude zákazníkovi uplatňovaný vo forme zľavy na faktúre.

Bonusová ponuka je obmedzená na prvých 10 000 zákazníkov Orange Domáceho alebo Firemného 4G internetu.

ZDROJ | Orange

ZdrojOrange TS

Komentáre k článku