Optoma P1 – laserový 4K UHD projektor pre domáce kino s integrovaným zvukom

ZDROJ | Optoma

Na CES 2019 v Las Vegas nemôže chýbať ani nadnárodná spoločnosť Optoma s centrálou na Taiwane. Na tomto podujatí svoje novinky prezentuje pravidelne. Hoci vyrába aj audiokomponenty pre domáce kino a audiofilov (v roku 2014 Optoma získala spoločnosť California NuForce), ťažiskom vývoja a výroby sú špičkové laserové, LED a DLP projektory.

Pozrite siOptoma UHD51A – prvý projektor so službou Amazon Alexa

V tejto oblasti patrí značke Optoma viacero svetových prvenstiev. V roku 2016 napríklad uviedla prvý laserový projektor s ultra krátkym uhlom 4K UHD na svete a v roku 2017 prvý 4K UHD laserový projektor (UHZ65) pre kategóriu domáceho kina. Na CES 2018 zas firma predstavila 4K UHD projektor UHD51A, ktorý dokáže pracovať s hlasovým asistentom Amazon Alexa.

Kompaktný maximalista

Názov značky Optoma je údajne kombináciou slov Optical a Maxima. Nový projektor Optoma P1 je dobrým vyjadrením tohto superlatívu, veď s akým televízorom dosiahnete brilantný obraz s uhlopriečkou 120“ (305 cm)?

Optoma P1 je 4K UltraHD projektor s ultrakrátkou vzdialenosťou od premietacej plochy. Takisto ako projektor UHD51A dokáže pracovať s hlasovým asistentom Amazon Alexa a pridáva aj ovládanie cez Google Assistant. Vďaka soundbaru NuForce Dolby Digital 2.0 so zabudovanými nízkotónovými meničmi je projektor P1 integrovaným domácim kinom pripraveným na okamžité použitie.

ZDROJ | Optoma

Optoma P1 vytvorí na stene, alebo na plátne vďaka svetelnému toku 3 000 lumenov ostrý obraz s rozlíšením 8,3 miliónov pixelov, čo je štvornásobok oproti 2 Mpx Full HD zobrazeniu. Ani pri veľkej, až 120“ uhlopriečke nebude obraz trpieť zrnitosťou. Podpora HDR10 (High Dynamic Range) a HLG (Hybrid Log Gamma) zaručí živé podanie farieb s jasnou bielou a hlbokou čiernou.

Pozrite siOptoma HD27e – Full HD projektor do 600 eur na obzore

Integrovaný soundbar od NuForce, ktorá je synonymom špičkového zvuku, by mal byť zárukou kvalitnej audioprezentácie pri sledovaní televízie aj filmov. Soundbar má samostatné basové reproduktory a hliníkové širokopásmové meniče s oddelenými skrinkami pre nízke skreslenie. Ponúka tiež dekódovanie Dolby Digital, Dolby Digital Plus a DTS.

„Laserová show“ za tri tisícky

Podrobnejšie technické detaily výrobca zatiaľ nezverejnil, ale vieme, že Optoma P1 zahŕňa aj najnovšie funkcie smart +, vrátane kompatibility s hlasovým ovládaním Amazon Alexa a Google Assistant.

Podporuje tiež IFTTT pre bezproblémovú inteligentnú domácu automatizáciu so zariadeniami IoT a jednoduchý prístup k populárnym streamingovým službám, vrátane Netflix a YouTube cez Optoma Marketplace.

ZDROJ | Optoma

Funkcia smart+ zahŕňa prístup k Optoma Infowall cez aplikáciu Optoma Connect, ktorá umožňuje všestranné užívateľské prispôsobenie, aby bolo možné projektor bezproblémovo integrovať do centra každého systému domáceho kina.

Pozrite siSIM2 – obraz ako v kine

„Laserovú show“ s novým smart projektorom Optoma P1 si prví záujemci budú môcť užiť až začiatkom leta. Smart 4K UHD laserové kino P1 má byť dostupné koncom druhého štvrťroku na americkom trhu za cenu 2 999 USD (bez DPH).

ZdrojOptoma

Komentáre k článku