OPPO Watch mieria do sveta, sľubujú až 21-dňovú výdrž batérie

ZDROJ | OPPO

Inteligentné hodinky nápadne podobné konkurenčným Apple Watch prekračujú hranice čínskeho trhu. Päť mesiacov po pôvodnom predstavení prichádzajú hodinky OPPO Watch aj na ostatné trhy s prekvapivou vysokou cenou. Aj napriek tomu však dokážu zaujať.

Ak by ste hľadali alternatívu k hodinkám Apple Watch pre majiteľov smartfónov s operačným systémom Android, ich najvernejšou kópiou minimálne po dizajnovej stránke budú nepochybne hodinky OPPO Watch. V podobnom tele však ukrývajú dostatok vlastných funkcií, ktoré sú unikátne aj vo svete „Androidových“ hodiniek.

Na prednej strane hodiniek dominuje 1,91“ AMOLED displej s miernym zahnutím po bokoch, pri ktorom sa OPPO chváli nielen vysokou hustotou na úrovni 326 PPI, ale aj 100-percentným pokrytím farebného spektra DCI-P3. To platí pre 46-milimetrový variant. Menší 41-milimetrový variant disponuje 1,6“ displejom, ktorý užnie je po stranách zahnutý.

ZDROJ | OPPO

Kým čínska verzia týchto hodiniek využívala operačný systém Color OS Watch s viacerými funkciami špecificky vytvorenými pre tento trh, globálna verzia hodiniek už využíva štandardný operačný systém Wear OS od spoločnosti Google. Vo výbave mu spomedzi kľúčových funkcií nechýba ani NFC s podporou bezkontaktných platieb cez platformu Google Pay.

ZDROJ | OPPO

Smartfóny značky OPPO sú známe svojimi inováciami v oblasti batérie a nabíjania a tak sa v ich šľapajách kráčajú aj nové hodinky. Ich súčasťou je teda rýchle nabíjanie Watch VOOC Flash Charging, ktoré dostane vstavanú batériu na 46 % už v priebehu 15 minút na nabíjačke.

Pozrite siOPPO predstavilo 125 W nabíjanie, smartfón nabije na 100 % už za 20 minút

Hodinky by mali vydržať na jedno nabitie pri používaní všetkých funkcií v priemere 36 hodín. Ak si však vystačíte so zobrazovaním času, notifikácií, počítaním krokov a meraním tepu, prepnúť ich môžete do režimu šetrenia batérie, v ktorom vydržia na jedno nabitie neuveriteľných 21 dní.

ZDROJ | OPPO

Okrem 24-hodinového merania tepu dokážu hodinky OPPO Watch monitorovať aj spánok, dýchanie a rôzne druhy športov. Vode odolajú až do hĺbky 50 metrov.

ZDROJ | OPPO

OPPO Watch budú na vybraných európskych trhoch dostupné už 3. septembra. V Spojenom kráľovstve budú dostupné v oboch veľkostiach za 229, resp. 369 libier. Menší variant bude dostupný čiernej, ružovej, zlatej a striebornej farbe, zatiaľ čo väčší iba v čiernej a zlatej farbe.

Na nemecký trh vstupujú hodinky iba v 41-milimetrovej verzii dostupnej v čiernej a zlatej farbe za fixnú cenu 249 €. Predaj nových hodiniek na slovenskom trhu nebol v čase písania tohto článku oficiálne potvrdený.

ZdrojOPPO

Komentáre k článku