Oppo R5s – stále extrémne tenký ale výkonnejší

Minuloročnému modelu Oppo R5 patrilo miesto medzi najtenšími smartfónmi. Jeho hrúbka bola iba neuveriteľných 4,85 mm. Inak tomu nie je ani v prípade novinky s písmenom „s“ za označením modelu.

Oppo R5s

POZRITE SI: Oppo R5 si radšej nekupujte, zlomíte ho azda aj v prstoch. Má len 4,85 mm!

Nový Oppo R5s však pridáva na výkone. Displej síce v jeho prípade ostal zachovaný a na uhlopriečke 5,2″ ponúkne Full HD rozlíšenie, čo sa však zmenilo je srdce novinky. R5s totiž poháňa osemjadrový Snapdragon 615 s taktom 1,5 GHz, ktorý má k dispozícii grafický procesor Adreno 405.

Oppo R5s

Okrem toho narástla aj kapacita operačnej pamäte z pôvodných 2 GB na 3 GB. Nárastu sa nevyhla ani integrovaná pamäť, ktorá teraz ponúka príjemných 32 GB. Našťastie výrobca nezabudol ani na slot pre microSD karty.

Oppo R5s

POZRITE SI: Oppo Neo 5 a Neo 5s – dvojica zaujímavých smartfónov

Multimediálna výbava sa veľkých zmien nedočkala a tak aj v prípade modelu R5s nájdete 13 Mpx fotoaparát so snímačom od Sony a svetelnosťou F/2,0. Predný fotoaparát má rozlíšenie 5 Mpx.

Samozrejme rovnako, ako v prípade predchodcu, extrémne telo neposkytuje príliš veľa priestoru pre batériu s veľkou kapacitou a tak si používatelia budú musieť vystačiť s kapacitou 2 000 mAh. Výrobca aspoň nezabudol na technológiu Fast Charge, ktorá umožní podstatne rýchlejšie nabitie batérie.

Oppo R5s

POZRITE SI: Oppo predstaví dvojicu mobilov s displejmi od okraja po okraj

Nový model Oppo R5s by sa mal na trh dostať v priebehu nasledujúcich mesiacov, pričom jeho cena bola nastavená na 199 eur.

Foto: Oppo

Komentáre k článku