Oppo R17 Pro – trojitý fotoaparát, duálna batéria a minimalistický výrez

Zaujímavý smartfón Oppo R17 dostáva ešte zaujímavejšieho a vybavenejšieho kolegu. Oppo R17 Pro má na zadnej strane hneď tri fotoaparáty a vo vnútri dve batérie s podporou Super VOOC.

Oppo R17 Pro ponúka zaujímavý mix medzi strednou a najvyššou triedou smartfónov. V prvom rade vo výbave nájdeme čipset Snapdragon 710 s 8 GB RAM, ktorý môžeme zaradiť do strednej triedy. K nemu má používateľ k dispozícii 128 GB úložisko, ktoré však nie je možné rozšíriť pomocou microSD karty.

ZDROJ | Oppo

Na prednej strane dominuje 6,4-palcový AMOLED displej s rozlíšením 1 080 x 2 340 pixelov, ktorý zaberá 91,5 % plochy. Displej chráni najnovšie sklo Gorilla Glass 6, ktoré má byť odolnejšie voči pádom z výšky 1 metra. Na prvý pohľad samozrejme zaujme maličký výrez, v ktorom je ukrytý 25-megapixelový fotoaparát s clonou f/2.0.

ZDROJ | Oppo

Zaujímavejší kúsok však Oppo predviedlo na opačnej strane, kde nájdeme fotoaparát zložený z troch senzorov. Stredný senzor má rozlíšenie 12 megapixelov a variabilnú clonu f/1.5-2.4, akú využíva aj Samsung Galaxy S9+ a Note9.

Pozrite siOppo F9 oficiálne predstavený, upúta dizajnom aj cenou

Tomuto hlavnému senzoru asistuje 20-megapixelový senzor s clonou f/2.6. Do tretice sa pridáva 3D TOF senzor, ktorý slúži na snímanie hĺbky.

ZDROJ | Oppo

Ak vám na zadnej strane chýba snímač odtlačkov prstov, ten je umiestnený pod displejom. Ďalšou špecialitou je batéria s kapacitou 3 700 mAh, ktorá je rozdelená na rovné polovice. Batéria, respektíve batérie podporujú technológiu rýchleho nabíjania Super VOOC, ktorá zabezpečí 40-percentné nabitie za 10 minút na nabíjačke.

ZDROJ | Oppo

Vzhľadom na to, že Oppo R17 Pro príde do predaja až v polovici októbra, operačným systémom by mohol byť najnovší Android 9.0 Pie. Opak je však pravdou a vo výbave bude starší Android 8.1 Oreo s nadstavbou ColorOS 5.1. Oficiálne sa smartfón objaví iba na čínskom trhu za zhruba 540 €.

ZdrojGSMArena

Komentáre k článku