Oppo R11 Plus – ďalší Android s dizajnom iPhonu

ZDROJ | Oppo

Spoločnosť Oppo predstavila svoj nový smartfón, Oppo R11 Plus. Inšpirácia od Apple je jasná a nemyslíme tým iba dizajn.

To, že Oppo sa inšpirovalo známou americkou spoločnosťou je jasné už na prvý pohľad. Veľké tlačidlo pod displejom, oblý dizajn, na zadnej strane rovnaké riešenie antén aj duálny fotoaparát. Smartfóny si však nie sú úplne podobné.

Oppo R11 Plus, ako už názov napovedá, pravdepodobne nebude pre nežnejšie pohlavie ani menšie ruky. 6-palcový AMOLED panel s Full HD rozlíšením to len potvrdzuje.

ZDROJ | Oppo

O výpočtovú stránku zariadenia sa pravdepodobne postará procesor od Qualcomm, konkrétne Snapdragon 660. Sekundovať mu budú 4 či 6 GB operačnej pamäte. Vnútorné úložisko má 64 alebo 128 GB, cestu si sem našiel aj slot na MicroSD kartu.

Pozrite siOPPO R11 s 20/16 Mpx duálnym fotoaparátom a Snapdragon 660 odhalený

Fotoaparáty sú v novinke hneď tri, a to už v klasickej kombinácii, dva vzadu a jeden vpredu. Selfie si používateľ urobí so snímačom s rozlíšením 20 Mpx a svetelnosťou f/2.0.

ZDROJ | Oppo

Zadné snímače sú zaujímavejšie, jeden má rozlíšenie 16 Mpx so svetelnosťou f/1.7, druhý 20 Mpx s clonovým číslom f/2.6. Druhá menovaná šošovka disponuje telefoto objektívom s dvojnásobným priblížením. Bokeh efektu dopomôže aj Qualcomm ISP. Videá môžete nahrávať aj vo 4K Ultra HD rozlíšení. Poteší aj hybridný autofókus a dvojtónový LED blesk.

ZDROJ | Oppo

Po stránke konektivity smartfónu nič nechýba. Nájdeme tu Bluetooth 4.2 aj Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac s podporou DualBand. Výribca nezabudol ani na NFC a infračervený port na ovládanie domácich spotrebičov.

Batéria má kapacitu 4 000 mAh a rýchlejšiemu nabíjaniu dopomôže technológia VOOC. Na spodnej strane sa nachádza USB-C konektor.

Detaily o cene zverejnené neboli, na trh ale Oppo R11 Plus príde už 10. júna. Novinka by mala prísť v troch farbách, a to ružovej, čiernej a zlatej. Operačným systémom bude najnovší Android 7.1.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku