Oppo Neo 5 a Neo 5s – dvojica zaujímavých smartfónov

Oppo nedávno predstavil dvojicu modelov, ktoré sa pýšia konštrukciou (takmer) bez bočných rámov. Tentokrát sa však čínski inžinieri a dizajnéri nezamerali na veľkosť displeja a rozhodli sa osloviť aj menej náročných zákazníkov dvojicou modelov Neo 5 (2015) a Neo 5s.

Treba podotknúť, že v marketingovom oddelení Oppo asi chýba poriadny kreatívec. Nielenže sa dvojica noviniek názvom podobá na modely Samsungu, ale označenie Neo 5 táto značka použila už pri minuloročnom modely. Práve preto je označenie v zátvorke doplnené rokom.

Obidve novinky sú takmer totožné, nejaké zmeny v špecifikácii ale predsa len nájdeme a tak sa im budeme venovať prednostne. Prvú zmenu naznačuje písmeno „s“ v názve jednej z dvojičiek. Kým model Neo 5 (2015) poháňa štvorjadrový procesor MT6582 SoC s frekvenciou 1,3 GHz, vnútri „eskového“ modelu je procesor Snapdragon s rovnakým počtom jadier a podobným výkonom, 1,2 GHz. Ďalším a vlastne i posledným rozdielom je podpora LTE, ktorou disponuje len model Neo 5s.

Oppo Neo 5

Obidva modely dostali do vienka operačný systém Android 4.4 KitKat, 1 GB pamäte RAM a 8 GB vnútornej pamäte, ktorú je možné rozšíriť vďaka microSD karte.

Neo 5 (2015) a Neo 5s sa radia k výkonnostnému priemeru aj pri pohľade na displej. Štyri a pol palca s rozlíšením 854 x 480 pixlov dnes už síce nikoho neohúri, ale majme na pamäti, že nie každému vyhovujú závody o počet palcov a pixlov. Multimédiá sú na tom tiež obstojne, obidve novinky obsahujú fotoaparát s rozlíšením 8 Mpx. Oppo nesklame ani fanúšikov selfie, autoportréty je možné vyhotoviť vďaka prednej kamere s rozlíšením 2 Mpx.

Aj keď o predbežnej cene a dostupnosti zatiaľ nie sú známe bližšie informácie, je jasné, že na trhu sa Oppo 5 (2015) a Oppo 5s objavia v dvoch farebných kombináciách – bielej a modrej.

Zdroj a foto: Geeky-gadgets.com