Oppo nabije mobil za 15 minút cez nový Super VOOC Flash Charge

Čínske Oppo po troch rokov výskumu a vývoja prišlo s novým riešením, ktoré by mohlo vyriešiť neustály problém so zvyšovaním výkonu v mobiloch a tabletoch, no s pomalým zvyšovaním kapacity batérií a teda častejšom nabíjaní. Oppo Super VOOC Flasch Charge má nabiť 2 500 mAh batériu za 15 minút!

Oppo Super VOOC Flash Charge live 2

Počas výstavy MWC 2016 sme síce od čínskeho výrobcu očakávali čosi iné, ale aj táto novinka potešila. Oppo označuje systém Super VOOC Flash Charge ako svetovo najrýchlejší a najbezpečnejší systém rýchleho nabíjania. Vychádza pritom zo staršej technológie VOOC, ktorú výrazne vylepšuje.

Už 5 minút nabíjania vraj dodá telefónu dostatok šťavy na 2 hodiny hovoru. Hoci ide o extrémne rýchle nabíjanie, systém Super VOOC Flash Charge využíva nízke 5V elektrické napätie a nové pulzné nabíjanie. Vďaka tomu sa batéria tak neprehrieva, ako pri vyšších napätiach. Šetrí to vraj nielen samotnú batériu, ale aj jemnú elektroniku vo vnútri zariadenia.

Oppo 4
ZDROJ | Oppo

Super VOOC Flash Charge nepoužíva menič napätia pred tým, ako je prúd hnaný do batérie. Systém jej dávkuje priamo 5V napätie. Nefunguje ale na akúkoľvek batériu v akomkoľvek smartfóne, ale len na špeciálne upravené batérie od Oppo. Nabíjačka „komunikuje“ s batériou pomocou špeciálnych algoritmov, ktoré dynamicky regulujú prúd, aby bolo nabíjanie čo najefektívnejšie a najrýchlejšie.

Nová technológia nabíjania funguje cez microUSB, ale aj nový USB-C port. Hoci ide momentálne o koncept, v blízkej budúcnosti vraj uvidíme prvé zariadenia, ktoré Super VOOC Flash Charge budú obsahovať. Či Oppo uvoľní patenty aj pre konkurenčné spoločnosti je zatiaľ otázne, no ak áno, môžeme sa tešiť na novú éru rýchleho nabíjania. Veď 15-20 minút nabíjania nie je vôbec veľa času.

Oppo 2
ZDROJ | Oppo

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2016 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX.

ZdrojOppo

Komentáre k článku