Oppo má ako prvý 5-násobný optický zoom pre smartfóny

Čínska spoločnosť Oppo sa MWC 2017 zúčastnila taktiež. Nepriniesla žiaden smartfón, ale technológiu, ktorá by mohla posunúť hranice fotografovania.

https://www.youtube.com/watch?v=DG65-mxeZzU

Narozdiel od ostatných výrobcov sa na pravdepodobne najväčšej udalosti technologických nadšencov Oppo nepredviedlo so smartfónom. Podobne ako minulý rok si svoje miesto prenajal hlavne na prezentáciu svojej novej technológie určenej pre kamery.

Tentokrát sme v Katalánsku mohli byť svedkami novinky, ktorá umožní smartfónom vytvárať fotografie až s 5-násobným zoomom. Na snímky potom bude využívať duálnu kameru s dvoma odlišnými ohniskami, ktorú napríklad používa i iPhone 7 Plus.

Táto technológia využíva až 50 samostatných súčiastok vložených do jedného modulu, ktorý má výšku len 5,7 milimetra. Už teraz teda vieme povedať, že výrobcovia budú mať ešte dosť miesta na stále populárne znižovanie hrúbky smartfónov, a to bez nadmerného vystupovania z tela.

ZDROJ | Oppo

5-násobný zoom je umožnený vďaka riešeniu podobnému periskopu. Nejde teda o žiadne prevratné riešenie. Druhý objektív dokonca ponúka len 3-násobný zoom, no výrobca tvrdí, že s jeho systémom je možné dosiahnuť až 5-nasobné priblíženie, a to bez straty kvality.

S navýšením schopnosti priblíženia ale prichádza problém. Čím viac ku objektu priblížime, tým je ťažšie obraz zachytiť ostro a stabilne. Oppo nenechal nič na náhodu a okrem duálnej kamery ukázal i novú optickú stabilizáciu.

Zatiaľ nevieme, kedy a ktoré modely dostanú od 4. najväčšieho výrobcu smartfón na svete nový, 5-násobný zoom. Pravdepodobne ale hovorím za všetkých, keď poviem, že budeme dúfať v čo najskorší príchod.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2017 ďakujeme spoločnostiam Huawei Technologies a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone. O dátové spojenie redaktorov zo Španielska sa stará operátor Telekom.

ZdrojGSMArena

Komentáre k článku