Oppo má novú generáciu teleskopickej kamery pre smartfóny

ZDROJ | Oppo

Jedným z riešení, ako ponúknuť smartfón s veľkým zoomom je periskopová, resp. teleskopická kamera. Oppo nedávno predstavil novú generáciu, zatiaľ len v podobe modulu.

Nová technológia využíva revolučnú stupňovú periskopickú transfokačnú štruktúru spojenú s veľkým snímačom a vylepšenými algoritmami obrazu. Používateľ by mal získať výkonný fotoaparát aj pri stredných a dlhých ohniskových vzdialenostiach.

Modul je vybavený 7-prvkovou šošovkou a je schopný upraviť svoju ohniskovú vzdialenosť od 85 mm do 135 mm (ekvivalent 35 mm). Clona je v rozsahu f/3,3 až f/4,4 pri maximálnom priblížení. Nový 16-bitový IC ovládač presne posúva dve skupiny šošoviek pre priblíženie, automatické zaostrovanie a optickú stabilizáciu obrazu.

Oppo okrem nového objektívu zapracoval aj na algoritmoch spracúvajúcich snímky. Väčší senzor má rozlíšenie 32 Mpx a Quad Bayer filter. Vďaka stohovaniu obrázkov je kamera schopná hybridného priblíženia až do ohniskovej vzdialenosti 280 mm.

Schéma štruktúry modulu hybridnej optickej transfokácie novej generácie Oppo.ZDROJ | Oppo

Ak by sa použil 26 mm objektív, tento modul by ponúkol optický zoom od 3,3- do 5,2-násobku, hybridný zoom by dosiahol (necelé) 11-násobné zväčšenie.

Porovnanie ohniskovej vzdialenosti: širokouhlý objektív, 85 mm a 135 mm.ZDROJ | Oppo

Systém hybridnej optickej transfokácie novej generácie využíva obrazový snímač so širokouhlým pomerom strán 16:11 s maximálnym výstupom zhruba 32 miliónov pixelov a podporuje technológiu pixelov 4-in-1. Tá dosahuje plné HD rozlíšenie v celom rozsahu.

Pozrite siOPPO predstavilo 125 W nabíjanie, smartfón nabije na 100 % už za 20 minút

Nová technológia využíva zvyky a skúseností používateľov pri fotení a zameriava sa na zlepšenie zážitku z fotografovania a kvality obrazu dvoch stredných ohniskových vzdialeností 85 mm a 135 mm. Konštruktéri sa zamerali na používateľský zážitok tak, aby mohli jednoducho zapnúť fotoaparát a snímať bez ohľadu na to, aké náročné je osvetlenie.

Ohniskové vzdialenosti 85 mm a 135 mm sú schopné zvládnuť rôzne scenérie a požiadavky na kvalitu obrazu pre bežné fotografovanie a natáčanie videa.

Porovnanie ekvivalentnej ohniskovej vzdialenosti s ohniskovou vzdialenosťou 85 mm (dole pomocou technológie hybridnej optickej transfokácie novej generácie).ZDROJ | Oppo

Optimalizovaná ohnisková vzdialenosť 85 mm si dobre poradí so šumom, zaostruje okraje objektov, čo umožňuje vernú reprodukciu farieb a živšie obrázky aj za slabého svetla. 135 mm ohnisková vzdialenosť zvyšuje čistotu obrazu, vymedzuje detaily a obohacuje zmysel pre priestor a hĺbku obrazu. Stredná dĺžka ohniskovej vzdialenosti má poskytnúť dokonalý detail a flexibilitu zážitku optického zoomu.

Modul s novou technológiou je pripravený, čaká sa na predstavenie prvého smartfónu, ktorý ho použije. Hovorí sa, že by to mohol byť napríklad nasledovník Oppo Reno 10x zoom.

ZdrojOppo

Komentáre k článku