Oppo K1 – čínska štýlovka so vstavaným snímačom odtlačkov prstu v displeji

Čínske smartfóny neustále napredujú. Najnovší počin od firmy Oppo dokazuje, že snímač odtlačkov prstu sa dá zabudovať aj do dotykového displeju. Privítajte Oppo K1.

Po dizajnovej stránke sa môžeme tešiť na smartfón phabletových rozmerov so 6,4″ Super AMOLED displejom s rozlíšením 2 340 x 1 080 pixelov. Poteší, že horný výrez má tvar slzičky ako pri modeli Oppo R17 Pro a nepôsobí tak rušivo ako u ostatných smartfónov (myslím tým teba Apple).

ZDROJ | Oppo

Pozrite siOppo R17 Pro – trojitý fotoaparát, duálna batéria a minimalistický výrez

Pod týmto displejom nájdeme zabudovanú čítačku odtlačkov prstu, ktorá by mala fungovať rovnako rýchlo ako bežné hardvérové čítačky. Displej je chránený sklom Corning Gorilla Glass 5.

Vo vnútri smartfónu môžeme nájsť procesor Snapdragon 660 a 4 GB RAM. Smartfón však bude dostupný aj v konfigurácii so 6 GB RAM. O výdrž sa postará 3 500 mAh batéria a o celý chod systému operačný systém Android 8.1 s nadstavbou Oppo Color OS 5.2.

Po stránke fotoaparátu Oppo K1 disponuje duálnym snímačom 16 Mpx + 2 Mpx. Keďže Číňania milujú selfie, prednú stranu fotoaparátu zdobí 25 Mpx snímač. Nechýbajú možnosti natáčať v 4K Ultra HD a tiež funkcie umelej inteligencie ako napríklad rozpoznávanie scén a AI Beauty na skrášlenie selfie fotiek.

ZDROJ | Oppo

Pozrite siOppo F9 oficiálne predstavený, upúta dizajnom aj cenou

Oppo K1 sa dá momentálne predobjednať v Číne za cenu približne 200 eur vo verzii s 4 GB RAM a 64 GB úložiskom. Za verziu so 6 GB RAM a 64 GB úložiskom zaplatíte približne 230 eur. Dodávky smartfónov začnú od 19. októbra. Smartfón bude k dispozícii v dvoch farbených spracovaniach – Brahma Blue Star (modrá) a Red Mocha (červená).

Dostupnosť u nás je zatiaľ otázna, no objednanie cez internet by nemal byť problém. Na druhej strane si treba dať pozor na možné regionálne limity s internetovým pripojeným, ktorými môže smartfón z Číny trpieť. Vtedy si treba počkať, kým sa Oppo K1 objaví aj na západných trhoch.

ZdrojOppo

Komentáre k článku