Oppo F9 oficiálne predstavený, upúta dizajnom aj cenou

Oppo F9 sme síce mohli vidieť už pred týždňom, no nešlo o oficiálne predstavenie a chýbalo nám teda mnoho detailov. To sa teraz mení a nový model už poznáme v plnej kráse.

Z press fotografií bolo jasné, že sa môžeme tešiť na výnimočný displej. Teraz už vieme, že ide o 6,3-palcový LTPS TFT panel s pomerom strán 19,5:9 a rozlíšením 2 340 x 1 080 pixelov, ktorý zaberá 90,8 % prednej strany zariadenia.

ZDROJ | Oppo

Displej chráni úplne nové sklo Gorilla Glass 6, ktoré má byť odolnejšie voči pádom z výšky 1 metra. Azda najvýraznejším prvkom na prednej strane je paradoxne minimalistický výrez, ktorý hostí 25-megapixelový fotoaparát s clonou f/2.0 a s podporou HDR.

ZDROJ | Oppo

Na opačnej strane nájdeme duálny fotoaparát s 16+2-megapixelovou zostavou. Senzor s menším rozlíšením a clonou f/2,4 je využívaný na meranie vzdialenosti a teda na fotografovanie bokeh s rozmazaným pozadím.

Pozrite siOppo R17 – elegán s čítačkou odtlačkov pod displejom

Hlavný senzor s clonou f/1,8 sa postará o zvyšok práce, no fotoaparátom na oboch stranách bude dopomáhať umelá inteligencia, ktorá automaticky skrášľuje fotografie podľa aktuálnych podmienok.

ZDROJ | Oppo

O výkon zariadenia sa postará čipset MediaTek Helio P60 s grafickým jadrom Mali-G72 MP3 800 MHz, ktorému sekunduje 4-6 GB RAM a 64 GB úložisko. Oppo F9 podporuje Dual Nano-SIM, no prekvapivo mu chýba NFC. Operačným systémom je Android 8.1 Oreo s nadstavbou Color OS 5.2.

ZDROJ | Oppo

Ako sa predpokladalo, batéria s kapacitou 3 500 mAh podporuje rýchle nabíjanie VOOC, aj keď cez starý microUSB port. Po 5 minútach na nabíjačke by mal smartfón vydržať 2 hodiny telefonovania. Menším odškodnením za starší port je aspoň to, že smartfónu nechýba 3,5-mm jack.

Oppo F9 sa začne predávať už 24. augusta a vo verzii s 4 GB RAM bude jeho cena začínať na zhruba 290 €. V predaji budú zaujímavé farebné verzie Sunrise Red, Twilight Blue a Starry Purple.

ZdrojOppo

Komentáre k článku