Oppo F9 – čínska novinka s redukovanou a štýlovou ofinkou

ZDROJ | Oppo

Horný výrez na nových smartfónoch, tzv. ofina, je dizajnový prvok, ktorý sa máloktorému používateľovi páči. Čínsky smartfón Oppo F9 výrez zvládol integrovať skutočne bravúrne.

Majú ju všetci – iPhone X, LG G7 ThinQ či ASUS ZenFone 5. Horný výrez v obrazovke sa stal od konca minulého roku dizajnovým trendom, ktorý sa využíva na integráciu snímačov a zväčšenie obrazovky displejov. Sú samozrejme výnimky ako napríklad smartfóny od Samsungu či Sony, no väčšina dostupných vlajkových lodí má horný výrez.

ZDROJ | Oppo

Pozrite siOppo A5 – novinka s bezrámikovým displejom za 200 babiek

Miesto nevkusnej hornej lišty, ktorá kazí dojem smartfónov, Oppo F9 integrovalo malý výrez v tvare slzy so snímačom fotoaparátu a reproduktorom, ktorý nepôsobí tak rušivo. Displej dostal podľa výrezu názov Waterdrop Screen.

Displej však nie je jedinou devízou smartfónu Oppo F9. Medzi zaujímavé technológie novinky patrí tiež VOOC Flash Charge, ktorá podľa Oppo má zabezpečiť až 4x rýchlejšie nabíjanie než bežné nabíjačky.

O novom smartfóne toho veľa nevieme, no z press fotiek je jasné, že sa dočkáme duálneho fotoaparátu a čítačky odtlačkov prstu na zadnej strane. V prednej časti nájdeme iba jeden snímač webkamery.

ZDROJ | Oppo

Pozrite siVysúvacie telefóny sú späť, Oppo Find X skrýva v tele fotoaparát

Novinka Oppo F9 bude dostupná v troch farebných spracovaniach – Sunrise Red (červená), Twilight Blue (modrá) and Starry Purple (fialová).

ZDROJ | Oppo

Oficiálne predstavenie novinky sa chystá už 15. augusta a cenovo by sa malo jednať o dostupný smartfón, ktorý by sa mal predávať za cca 300 eur. Číňania ukazujú, že aj nevkusné detaily sa dajú dizajnovo premeniť na niečo zaujímavé.

Otázne je to s dostupnosťou, keďže smartfón môže byť určený skôr pre čínsky alebo indický trh. Veríme, že sa dostane aj k nám. Čo na toto šikovné riešenie poviete?

ZdrojMashable,91mobiles

Komentáre k článku